Неділя, 14 Квітня, 2024

Telegram хоче запустити власну криптовалюту для розрахунків усередині месенджера

Один з найпопулярніших в Україні засобів інтернет-спілкування хоче впровадити власні гроші. Запланована Telegram криптовалюта називатиметься Gram, працюватиме на базі мережі Telegram Open Network та базуватиметься на третьому поколінні блокчейну. Це має дати більше можливостей порівняно з блокчейнами першого та другого поколінь, на яких засновані Bitcoin та Ethereum відповідно.TelegramЗапуск криптовалюти проводитиметься через Initial Coin Offering (ICO) – це розпродаж віртуальної криптовалюти всім бажаючим. У Telegram хочуть зробити його у великому масштабі та планують заробити на ньому кілька сотень мільйонів доларів – за попередньою інформацією, близько $500 млн. Експерти передбачають, що таке ICO може стати наймасштабнішим в історії криптовалют. Сьогодні рекорд тримає криптовалюта Tezos, яка на ICO в липні 2017 розпродала криптомонет на $230 млн.

Впровадження власних грошей може дати Telegram значний рівень незалежності від чинної влади та банків. Це узгоджується з позицією засновника цього месенджера Павла Дурова, який публічно висловлює думку про незалежність Telegram від влади. При цьому власники месенджера збережуть 52% усіх монет Gram, тоді як на ICO розпродадуть 44%.

Завдяки вбудованій криптовалюті користувачі Telegram отримають можливість пересилати гроші між кордонами без банківських відсотків, відправляти кошти анонімно та багато інших опцій.

Експерти прогнозують, що Gram має шанси відразу стати популярною. По-перше, Telegram вже став одним з головних майданчиків для комунікації користувачів криптовалют. По-друге, аудиторія цього месенджера нараховує 180 млн користувачів.

Telegram уже опублікував 132-сторінковий документ щодо принципів та можливостей мережі Telegram Open Network. TON надає чотири головні особливості:

TON Services – платформа для сторонніх сервісів будь-якого типу. Головне, щоб вони надавали оптимальний для смартфонів інтерфейс та були децентралізованими.

TON DNS – система трансляції числових адрес у зрозумілі для людей імена. Вона використовуватиметься для акаунтів, смарт-контрактів, мережевих вузлів. З нею доступ до сервісів нагадуватиме серфінг в інтернеті.

TON Payments – платформа для здійснення мікроплатежів. Вони відбуватимуться миттєво, а для захисту від шахрайства в ній є вбудовані механізми.

TON Blockchain – блокчейн, який складатиметься з головного та тисяч додаткових блокчейнів. Архітектура цього блокчейну дозволяє йому легко масштабуватися та реагувати на зміну навантаження.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися