Четвер, 30 Травня, 2024

Ціни на пам’ять DRAM продовжують зростати

dram-ddr3Аналітична агенція TrendForce оприлюднила результати дослідження цін на модулі та чіпи пам’яті. Фахівці стверджують, що контрактні ціни на пам’ять DRAM продовжують зростати. За місяць вартість модуля пам’яті обсягом 4 ГБ збільшилася на 2,86% і досягла $18. Дані наведені для ринку США за підсумками листопада.

Якщо говорити про мікросхеми, то індикативні ціни на DDR3 і DDR4 збільшилися на 6% і 2% – до $2,6 і $2,53 відповідно. Підвищення цін пояснюють зростанням попиту на дану продукцію, а також підготовкою виробників і продавців до різдвяного сезону.

Аналітики вважають, що до кінця першого кварталу 2017 року вартість модуля обсягом 4 ГБ виросте до $20. Більш того, очікувати зниження цін у найближчому майбутньому не варто. Незважаючи на сезонний фактор на початку 2017 року, олігополія Samsung, SK Hynix і Micron продовжить сутттєво впливати на ринок.

Також наступного року варто очікувати на істотне збільшення середньостатистичного обсягу оперативної пам’яті в ПК. Це пояснюється масовим переходом на 20-нанометрові норми і тим фактом, що основним продуктом стануть мікросхеми обсягом 8 Гбіт.

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися