Цього року компанії несуть на 23% більше збитків від кібератак

Потрібний на подолання наслідків кібератак час також збільшувався.

У 2017 році середній збиток організаціям внаслідок кібератак виріс на 23%. Якщо у 2016 році компанії втрачали в середньому 9,5 млн доларів, то цього року сума збільшилася до 11,7 млн доларів, як показує дослідження інституту Accenture і Ponemon Institute. За останні п’ять років розмір збитків через кібератаки для організацій збільшився на 62%.

кібератак

Дані отримали за результатами опитування більше 2 тисяч співробітників у галузі ІТ і кібербезпеки з 254 організацій. На підставі зібраних відомостей фахівці підрахували, що в середньому компанії піддаються 130 кібератакам на рік. Отримана цифра на 27,4% вища, ніж у 2016-му, а порівняно з показником п’ятирічної давності кількість зломів майже подвоїлася. Найсерйознішу шкоду кібератаки наносять компаніям, які працюють у фінансовій сфері та в галузі енергетики. Середня сума річного збитку в них досягає 18,28 і 17,2 млн доларів.

Аналіз за країнами показав, що найбільш значний збиток хакери заподіюють компаніям зі США – у середньому на суму в 21,22 млн доларів. У німецьких компаніях зареєстровано значне зростання збитків від зломів за останній рік – сума збільшилася з 7,84 до 11,15 млн доларів. Фахівці пов’язують такий стрибок, зокрема, з недавніми великомасштабними атаками з використанням вірусів-шифрувальників WannaCry і Petya.

Потрібний на подолання наслідків кібератаки час також збільшувався. У найважчій ситуації, яку викликають шкідники всередині компанії, на налагодження нормального режиму необхідно 50 днів. Тоді як подолання вимагачів потребує дещо більше 23 днів. Найдорожчими виявляються атаки з використанням шкідливого програмного забезпечення та веб-засновані атаки. Вони обходяться компаніям у $2,4 млн та $2 млн відповідно.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я