Цього року смартфони стануть більш енергоефективними: вони перейдуть на пам’ять LPDDR4X

Порівняно з пам’яттю LPDDR3 мікросхеми LPDDR4X споживають на 40-50% менше

Аналітики компанії TrendForce прогнозують, що у 2017 році смартфони стануть більш заощадливими до акумулятора завдяки новому типу оперативної пам’яті. Мова йде про стандарт LPDDR4X, який замінить топовий сьогодні LPDDR4 та популярний у більшості мобільників LPDDR3.

LPDDR4X

Оперативна пам’ять формату LPDDR4X з’явилася лише в січні 2017 року – тоді SK Hynix першою оголосила про виробництво таких мікросхем обсягом 8 ГБ. Це сталося менш ніж за півроку після того, як Samsung почала випускати перші в індустрії мікросхеми LPDDR4 обсягом 8 ГБ.

Пам’ять стандарту LPDDR4X відрізняється від LPDDR4 лише в одному – напругою живлення. У LPDDR4X вона становить 0,6 В, а не 1,1 як у пам’яті LPDDR4. За рахунок цього чіпи LPDDR4X споживають на 10-20% менше. Порівняно з пам’яттю LPDDR3 мікросхеми LPDDR4X споживають на 40-50% менше.

Сьогодні процесорів, які підтримують LPDDR4X досить мало – це Qualcomm Snapdragon 835 та 660, а також MediaTek P20 і P30. Проте, за прогнозами TrendForce, уже в другому кварталі пам’ять LPDDR4X обійде пам’ять LPDDR4 за кількістю випущених мікросхем.

 

 

Одним із факторів такого швидкого зростання стала ціна чіпів нового формату. Собівартість мікросхем LPDDR4X наблизилася до собівартості мікросхем LPDDR4 і на 5% більше, ніж собівартість пам’яті LPDDR3.

Навіть якщо у вас топовий смартфон – не кваптеся радіти, адже в ньому можуть використовуватися також застарілі компоненти. Наприклад, Huawei нещодавно визнала, що купівля її флагманів P10 та P10 Plus схожа на лотерею. Адже в одному гаджеті може використовуватися сучасне «залізо», а в іншому такому ж девайсі – начиння попереднього покоління. Однакові телефони можуть мати різні комбінації оперативної пам’яті в стандарті LPDDR3 або LPDDR4, а також флеш-пам’яті в стандарті UFS 2.0, UFS 2.1 чи eMMC 5.1.

Продуктивність між оперативною пам’яттю форматів LPDDR3 та LPDDR4, а також флеш-пам’яттю форматів UFS 2.0, UFS 2.1 та eMMC 5.1 може суттєво відрізнятися. Найбільшу швидкість роботи надає комбінація чіпів LPDDR4 та UFS 2.1. А ось комбінація LPDDR3 та eMMC 5.1 є найбільш старою та повільною.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я