У Дубаї хочуть навчити дороги роздавати інтернет і генерувати електроенергію

Ініціатива Дубая вбудувати в дороги інтернет та електроенергію є частиною більш глобального плану

Влада Дубая планує використати новий підхід до планування електричних та стільникових мереж. У місті хочуть встановити вздовж доріг нові щогли освітлення з низьким споживанням електроенергії. Ці щогли також будуть роздавати інтернет по Wi-Fi. Впровадження «розумних» освітлювальних стовпів має розпочатися вже у 2018 році.

інтернет

За словами розробників, інтелектуальні щогли освітлення, які будуть запущені в першому кварталі 2018 року, об’єднають кілька інноваційних функцій для підтримки інфраструктури «розумного» міста. Цим займеться агентство Dubai Electricity and Water Authority (DEWS).

Дороги генеруватимуть електроенергію за допомогою спеціальних сонячних панелей. Інженери кажуть, що їх можна встановити на вже наявні магістралі без суттєвої перебудови інфраструктури. «Ця інноваційна технологія використовує поверхню дороги без спеціальної інженерної доробки», – каже Аль Таєр, один із фахівців, які працюють над проектом. Він також додає, що цю технологію можна адаптувати для заряджання електромобілів.

Сонячні панелі встановлюються безпосередньо на дорожнє полотно. Відрізок такої магістралі довжиною близько кілометра в умовах Дубая видаватиме достатньо енергії, щоб живити вуличне освітлення в місті на 5 тисяч жителів. Близько 20 квадратних метрів панелей вистачить, щоб закрити енергетичні потреби одного житлового будинку.

Пропоновані сонячні панелі розробляє компанія Wattway. Її рішення складається з окремих енергогенеруючих елементів, які виконані у вигляді «бутерброда». Так вдається отримати високу зносостійкість та коефіцієнт зчеплення коліс автомобілів, які проїжджають по такому покриттю. Сам матеріал при цьому має товщину всього кілька міліметрів, що знижує навантаження на нього від змін температури.

Ефективність такої системи, вважають розробники, буде досить високою. Адже автомобілі не закриватимуть дорожнє полотно із вбудованими сонячними панелями. Як показує аналіз, більшість машин використовується лише 10% часу щодня, решту вони стоять на місці.

Ініціатива Дубая вбудувати в дороги інтернет та електроенергію є частиною більш глобального плану. Влада, наприклад, хоче до 2030 року встановити сонячні панелі на кожному даху. За попередніми підрахунками, це дозволить отримати 25% вироблення електрики з відновлюваних джерел енергії. До 2050 року ця цифра має зрости до 75%.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я