Вівторок, 25 Червня, 2024

Apple все більше критикують за продаж застарілих гаджетів

Довгий час Apple мала репутацію компанії, яка випускала не просто нові, а майже революційні гаджети. Новий керівник «яблучної» корпорації Тім Кук також стверджує, що вона зберегла новаторський дух. Але конкуренти в особі керівництва Microsoft кажуть, що це не так.

Менеджер з випуску продуктів Surface Брайан Холл написав у Twitter: «Я конкурую з Apple і віддаю їм належне. Але вони часом пропонують своїм користувачам погані послуги, продаючи старі технології».

На підтвердження своїх слів він доклав посилання на матеріал ресурсу The Verge, в якому Apple критикують за те, що вона стала помітно рідше оновлювати свої комп’ютери. Так, протягом більше чотирьох років після початку випуску Apple продовжує продавати 13-дюймовий MacBook Pro (без Retina-дисплея).

overview_wireless_hero_enhanced.png

У цілому, крім оновленого у квітні 12-дюймового MacBook, усі представники сімейства Mac, від mini до Pro, виглядають зараз тією чи іншою мірою застарілими. Наприклад, ноутбуки MacBook Pro Retina оновлювалися останній раз 1,5 року тому, хоча раніше в середньому проходило менше року до наступного оновлення. Mac mini не оновлювався майже два роки. Mac Pro випустили в грудні 2013 року зі словами про новації і майбутнє настільних професійних систем. З того часу жодного оновлення Mac Pro не було.

Звичайно, на ринку ПК технологічний прогрес сповільнився. Нові процесори в ноутбуках і ПК не мають такого великого розриву продуктивності порівняно з попередніми поколіннями, як 10 років тому. Проте, вважають експерти, Apple все одно чинить недобросовісно, продаючи морально застарілі продукти людям, які про це можуть і не підозрювати. Наприклад, навіть оновлення ноутбука 2012 року процесором покоління Haswell, яке сьогодні теж застаріле, помітно поліпшить показники автономної роботи. Також можна погодитися, що Apple тримає в сімействі ноутбуків версію MacBook Pro без Retina-дисплея для тих, кому необхідний вбудований DVD-привід. Але це не виправдовує продажу обладнання 4-річної давності за $1100. І за минулі роки ціна знизилася всього лише на $100.

Буфер обмена01

Для професіоналів продуктивність дуже важлива, так що майже 3-річна затримка з появою нового Mac Pro дратує багатьох. Серед таких – засновник Oculus Палмер Лакі, який заявив, що із задоволенням введе підтримку Mac для VR-шолома, коли Apple зробить хороший комп’ютер із сучасними GPU. Питання також є до комп’ютерів MacBook Air, які не отримали Retina-екранів для уникнення конкуренції з MacBook. Але це не привід Apple продовжувати продавати їх з поганими TN-панелями, на які користувачі скаржилися вже у 2012 році. Нехай і Mac mini – нішевий продукт, але комусь такі рішення цікаві, однак їм продають застарілий пристрій.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися