Середа, 29 Листопада, 2023

У Facebook готують голосового асистента з іменем Aloha

Наступним після сенсорних екранів масовим інтерфейсом може стати голосове введення у вигляді персональних асистентів. За оцінками Gartner, до 2019 року 20% усієї взаємодії зі смартфонами відбуватиметься саме таким чином через Apple Siri, Google Assistant, Microsoft Cortana, Amazon Alexa. Один із найбільших продавців персональних даних у світі – компанія Facebook – також хоче шматок цього пирога та працює над власним персональним асистентом Aloha.

Інформація про те, що найбільша соцмережа планети розробляє голосового помічника, з’явилася з неофіційних джерел. Про розробку дізналася комп’ютерний інженер Джейн Вонг, яка знайшла відповідні модулі в популярних додатках Slack, Facebook та Facebook Messenger на Android.

Поки що в Aloha готова лише основа, і все, що працює, – прості засоби трансляції мови в текст. Вонг припускає, що насправді у Facebook зробили значно більше, але ці функції доступні лише співробітникам соцмережі.

Чутки про розробку голосового помічника Facebook існують вже кілька років. За попередньою інформацією, його мали випустити ще в липні нинішнього року. Вонг припускає, що причиною переносу могла стати зміна стратегії: замість випуску окремого апаратного пристрою, схожого на «розумну» колонку Amazon Echo, у Facebook вирішили сконцентруватися на менш ризикованому програмному рішенні, вбудувавши асистента у свої додатки.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися