П’ятниця, 12 Липня, 2024

У Флоренції історичні пам’ятки захистили від вандалів цифровими графіті

Навіть найбільш величну історію, яка дійшла до нас у старих будівлях соборів, можна легко зіпсувати помахом руки вандала. Влада італійського міста Флоренція придумала захищати історичні пам’ятки від спаплюження за допомогою цифрового графіті. Новинку випробували в соборі Санта Марія дель Фіоре: кожен бажаючий зможе намалювати на стіні будівлі все, що хочеться, але при цьому споруда залишиться недоторканою.

Проект з використання цифрових технологій для збереження історичних пам’яток називається Autography. Влада міста встановила перед собором кілька великих телевізорів із сенсорними екранами, які відображають стіну собору.

Кожен бажаючий може малювати що завгодно, при цьому керівництво Autography зберігає всі написи та малюнки. Роботи будуть доступні онлайн, а також їх друкуватимуть у щорічному збірнику. Останній зберігатимуть в архіві поряд з історичними документами собору. Наприклад, у ньому лежить свідоцтво про народження Лізи Герардіні – її вважають моделлю, з якої да Вінчі малював свою Мону Лізу.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися