У Франції з автомобілями боротимуться як з сигаретами

У багатьох країнах реклама сигарет або алкоголю повинна включати нагадування про можливі шкідливі наслідки для здоров’я. Саме таке новий закон у Франції незабаром вимагатиме від автовиробників.

Реклама автомобілів у Франції почне нагадувати сучасну рекламу сигарет. А саме – у ній будуть попереджати про шкідливість для здоров’я і пропонуватимуть замість поїздок на авто ходити пішки або їздити на велосипеді

У багатьох країнах реклама сигарет або алкоголю повинна включати нагадування про можливі шкідливі наслідки для здоров’я. Саме таке новий закон у Франції незабаром вимагатиме від автовиробників. Вони повинні будуть включити в свої рекламні оголошення інфрмацію, що заохочує більш енергоефективні транспортні альтернативи, такі як ходьба, їзда на велосипеді або громадський транспорт.

Новий закон набуде чинності 1 березня і вимагає, щоб одна з трьох альтернатив була включена в будь-яку рекламу автомобілів у Франції. Ось ці варіанти:

– Для коротких поїздок, прогулянок або їзди на велосипеді

– Подумайте про те, щоб скористатися прокатом

– Користуйтеся громадським транспортом

Одна з цих трьох фраз буде необхідна в будь-якій формі реклами, включаючи онлайн, друковані видання, радіо або телебачення. Воно повинно бути чітко читаним, або, в разі радіо, вимовлятися вголос в кінці рекламного ролика.

Відсутність такого інформаційного сповіщення загрожує виробникові штрафом у розмірі до 50 000 євро.

Франція зробила кілька кроків, спрямованих на скорочення викидів у транспортному секторі та підвищення його енергоефективності. Країна оголосила про заборону на продаж всіх автомобілів на бензині і дизельному паливі до 2040 року. В країні 15% викидів парникових газів створюють приватні авто.

Париж оголосив, що перенесе цей крайній термін до 2030 року в місті, а також запропонував заборонити рух автомобілів з центру міста, створивши притулок для велосипедистів і пішоходів.

Міністр з питань екологічного переходу Франції Барбара Помпілі заявила, що нове законодавство допомагає просувати рішення, яке є більш всеосяжним, ніж просто перехід на електромобілі, а скоріше фокусується на скороченні енергії, необхідної для транспортування.

“Екологічність транспорту – це не просто перехід на електромобілі. Це також означає використання, коли це можливо, громадського транспорту або їзди на велосипеді”, – каже вона.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я