У кого у світі настільки повільний онлайн, що завантаження фільму вимагає цілого дня

дослідили швидкість інтернету у 189 країнах, з яких також було 39 африканських регіонів

Хоча Україна знаходиться далеко за межами першої десятки за швидкістю інтернету, доступні українцям канали виглядають надшвидкими порівняно з тим, що мають жителі деяких африканських країн. Глобальне дослідження швидкості онлайну показало, що у пя’тірці найповільніших інтернет-країн швидкість у 40 разів менша порівняно з п’ятіркою найшвидших.

Відповідний рейтинг склали експерти Відкритого інституту технологій, відділ Google Open Source Research, Планетарна лабораторія при Прінстонському університеті та інші. Вони дослідили швидкість інтернету у 189 країнах, з яких також було 39 африканських регіонів.

Найшвидше дані отримують жителі Сінгапуру, де середня швидкість складає 55,13 мегабітів на секунду (Мбіт/с). На протилежному боці рейтингу знаходиться Ємен з показником у 0,34 Мбіт/с. Також жодна з 39 африканських країн не пропонує своїм громадянам швидкість доступу вище 10 Мбіт/с. Британських телеком-регулятор Ofcom вважає цю цифру мінімальною швидкістю доступу, яка дозволяє громадянам вільно почуватися в цифровому суспільстві.

Хоча дротовий інтернет в Африці виявляється дуже повільним, ситуація з мобільним пересиланням не така погана, стверджують фахівці аналітичної агенції Akamai. У Кенії, наприклад, мобільний інтернет виявляється швидшим, ніж у деяких розвинених країнах. Ця держава випереджає США та ще 14 регіонів світу.

Африка вже давно завойовує статус технологічного регіону – у деяких її країнах розвиваються та працюють технологічні хаби та екосистеми. Це особливо справедливо для Південної Африки, яка є домівкою великої кількості технологічних стартапів. Повільний інтернет заважає швидкому розвитку таких компаній. Фірмам через це важко інтегруватися в цифрову економіку.

Середня швидкість у мегабітах на секунду може мало про що говорити пересічному користувачеві. Тому автори звіту переклали її на більш звичні речі, а саме – вони підрахували, скільки часу знадобиться, щоб завантажити один фільм у HD- якості розміром 7,5 ГБ.

У Сінгапурі на таке завдання потрібно менше 20 хвилин. А ось у Демократичній республіці Конго, Буркіна Фасо та Габоні – трьох найповільніших країнах – на завантаження фільму потрібно буде майже кілька днів. Жителі цих регіонів отримають кіно через 31, 34 та 41 годину після того, яка почнуть його завантажувати. У Кенії – найшвидшій державі Африки – на завантаження такого ж фільму потрібно буде близько двох годин. У середньому по Африці фільм можна буде завантажити за 18 годин.

До речі, Україна в цьому рейтингу розташувалася на 54 місці з показником 8,18 Мбіт/с. Кенія нас випередила на три позиції – вона на 51 місці. Тому якщо в Кенії фільм можна завантажити за 1 годину 55 хвилин, в Україні на це потрібно 2 години 5 хвилин.