Неділя, 25 Лютого, 2024

У метавсесвіті будують перший футбольний стадіон – проєктом керує «Манчестер Сіті»

Футбольний клуб “Манчестер Сіті” почав будівництво першого в світі футбольного стадіону всередині метавсесвіту. Виконавцями проєкту будуть експерти з віртуальної реальності Sony.

Використовуючи технології аналізу зображень і відстеження скелета фірми Hawk-Eye, стадіон клубу стане центром Манчестера у віртуальній реальності.

Офіційні особи клубу, що працюють над проектом, припускають, що “Сіті” зможе кілька разів заповнювати віртуальний стадіон Eithad, дозволяючи вболівальникам, які, можливо, ніколи не поїдуть в Манчестер, дивитися матчі в прямому ефірі, не виходячи з власного будинку в будь-якій точці світу.

Що таке метавсесвіт

Метавсесвіт – це, по суті, версія інтернету у вигляді 3D гри. Одним з головних рекламників метавсесвіту є Facebook, яка нещодавно перейменувала себе на Meta.

Очікується, що відвідувачі віртуальних просторів зможуть працювати, грати, вчитися, робити покупки, створювати і спілкуватися з друзями.

“Весь сенс, який ми могли б уявити в метавсесвіту, полягає в тому, що ви можете відтворити гру, ви можете дивитися гру наживо, ви берете участь у дії по-іншому, з різних ракурсів, і ви можете заповнювати стадіон стільки, скільки захочете, тому що він необмежений, він повністю віртуальний”, – говорить Нурія Тарр, директор з маркетингу і взаємодії з фанатами City Football Group.

В даний час доступ до метавселенной виконується через гарнітуру, а навігація здійснюється за допомогою ручних контролерів. Розробники, що працюють в області футболу і віртуальної реальності, вважають, що в даний час технологія дозволить відтворити матч в цифровій версії, аналогічно тому, як виглядає відеогра Fifa, але в майбутньому вболівальники зможуть спостерігати за реальними іграми, що проводяться на віртуальному стадіоні.

Якщо метавсесвіт почне розвиватися в футболі, це також може змінити права на мовлення. В даний час вони продаються мовникам як пакет для всієї Прем’єр-ліги, але клуби зараз вивчають можливість продажу їх самостійно.

Тривимірне занурення у віртуальний футбол

Жоден інший клуб у світі так інтенсивно не вивчає технології та їх потенціал, як “Манчестер Сіті”. Він підписав трирічне партнерство з технологічними гігантами Sony, і робота швидко просувається по створенню стадіону Etihad в метавсесвіті і вивчення того, як простір може бути використано для залучення вболівальників з усього світу.

Як зазначає Тарре, “в кращому випадку один відсоток наших уболівальників коли-небудь поїде в Манчестер, щоб подивитися гру”.

Можливо, найбільш приваблива перспектива полягає в тому, що вболівальники зможуть дивитися ігри в прямому ефірі на віртуальному стадіоні. Майже так само, як якщо б вони були там особисто

“Манчестер Сіті” і Sony вивчають, як фанати можуть зустрічатися в метавселенной, як вони будуть взаємодіяти, що вони хотіли б робити, як довго вони там проведуть і чи є бажання купувати віртуальні речі, які існують тільки у віртуальному світі.

Хоча про партнерство було оголошено в листопаді, дві компанії працюють разом вже близько року. І Тарре, схоже, обережно схвильований досягнутим прогресом. Вона може уявити собі час, коли живі ігри проводяться на віртуальному стадіоні Etihad, коли вболівальники можуть вибирати різні ракурси всюди, можуть контролювати свій власний досвід. “Це небо-це межа”, – каже вона, додавши: “ви можете заповнити стадіон стільки, скільки хочете, тому що він необмежений”.

Тарре прогнозує, що навіть через п’ять років-але, принаймні, через 10-перегляд прямого ефіру матчу по телевізору у вітальні не буде найпоширенішим способом познайомитися з футболом.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися