У США хочуть законом обмежити користування Facebook, Twitter та YouTube не більше 30 хвилин на день

Деякі експерти вважають, що прийняття закону The Social Media Addiction Reduction Technology Act фундаментально змінить методи роботи найбільших світових інтернет-сервісів.

У США вважають, що економічна модель нинішніх веб-сервісів є шкідливою для користувачів. Адже завданням Facebook, Twitter, YouTube та інших є утримувати увагу юзера максимально довго, показуючи при цьому рекламу. Щоб користувач не міг відірватися від сайту, йому постійно згодовують новий контент. Це виробляє залежність від інтернет-сервісів.

Сенатор Джош Хоулі подав законопроект під назвою The Social Media Addiction Reduction Technology Act. Він направлений проти використання рішень на популярних платформах Facebook, YouTube, Twitter, Snapchat та інших з автоматичної генерації безкінечної стрічки контенту.

Законопроект вводить обмеження у 30 хвилин на день для всіх користувачів, хоча останні матимуть можливість змінити цей ліміт. Також юзери повинні будуть отримувати звіт про проведений на інтернет-сервісі час кожні півгодини.

Деякі експерти вважають, що прийняття закону The Social Media Addiction Reduction Technology Act фундаментально змінить методи роботи найбільших світових інтернет-сервісів. Законопроект також заборонить веб-порталам нагороджувати користувачів за проведений на їхній платформі час. Наприклад, сьогодні Snapchat видає віртуальні нагороди Snapstreaks, які показують, скільки днів поспіль юзер відправляв комусь картинки. YouTube видає значки користувачам платної версії після півроку реєстрації.

Контролювати виконання законопроекту будуть торгова комісія Federal Trade Commission та секретаріат Secretary of Health and Human Services. Чиновники FTC кожні три роки публікуватимуть звіт про те, як інтернет-аддикція та соціальні мережі впливають на психологію.

Законопроект дозволить штрафувати соцмережі, які не хочуть виконувати його правила.