Середа, 29 Травня, 2024

Чому пасажирський літак Airbus A350 потрібно перезавантажувати кожні 149 годин

Днями з’явилося чергове підтвердження, що навіть у пристрої ціною понад три сотні мільйонів доларів якісне програмне забезпечення залишається мрією. Деякі моделі літака Airbus A350, який вміщає від 315 до 369 пасажирів, потрібно обов’язково перезавантажувати кожні 149 годин. Інакше можлива втрата контакту з низкою бортової авіоніки.

Більшість комерційних літаків залишаються постійно ввімкненими протягом свого життя. Це дозволяє наземному персоналу в аеропортах проводити перевірки та тестування. Адже кожне перезавантаження літака може займати понад 30 хвилин, що є прямими збитками, бо в цей момент повітряне судно могло б виконувати черговий рейс.

Днями у літаках Airbus A350-941 (презентували у 2013 році) знайшли критичний баг. Авіаційне агентство повітряної безпеки European Union Aviation Safety Agency наказало перезавантажувати ці машини кожні 149 годин. Якщо цього не зробити, можна було отримати як невелике зниження надійності, так і повну відмову деяких критичних компонентів авіоніки. Серед залежних систем – блок вимірювання залишку палива, блок контролю тиску в кабіні, протикригова система крила, випуск шасі.

Термін у 149 годин – це час, який потрібен внутрішньому таймеру цифрової системи літака для переповнення буферу. Це викликає розсинхронізацію між блоками бортової авіоники та втратою зв’язку з керівним комп’ютером.

У 2015 році схожий баг виявили в прошивці Boeing 787 Dreamliner. Якщо цей літак не перезавантажували 248 днів поспіль, у нього переповнювався лічильник циклів роботи. Це призводило до вимкнення бортових генераторів електроенергії, що є надзвичайно критичним для насиченого електронікою літака.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися