У США випробують бронежилети зі штучного павутиння

В армії США починаються випробування нових бронежилетів, в основу яких покладено особливий матеріал – «шовк дракона». За своєю структурою він нагадує павутиння, і, згідно із заявою виробника, це один з найміцніших матеріалів серед аналогів.

Балістичні тести пройдуть у лабораторіях компанії Kraig Biocraft, яка, власне, і є розробником матеріалу. У разі успіху планується укладання угоди на розробку бронежилетів на основі унікального «павучого» матеріалу на суму $1 млн.

pautina-web_3
За словами Джона Райса, виконавчого директора компанії, «шовк дракона» одночасно має дуже високу міцність і еластичність, завдяки чому він буде дуже затребуваний у найрізноманітніших галузях.

На даний час ученим вдалося відтворити білки, які є будівельними блоками для павучого шовку. Головна проблема полягала в тому, що вони не забезпечували необхідну механічну міцність матеріалу. Для її вирішення довелося задіяти методи генної інженерії для свійського тутового шовкопряда, що ідеально підходить для виробництва штучного павучого шовку.

Після закінчення балістичних випробувань жилетів свою експертну думку висловлять ті, кому, можливо, доведеться ними користуватися – військовослужбовці армії США.

Джерело: TechCult.ru

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я