П’ятниця, 23 Лютого, 2024

У Європі можуть ввести податок на новини

Єврокомісія почала обговорювати, чи повинні пошукові системи виплачувати виданням гонорари за цитування розміщених у них матеріалів. Financial Times повідомляє, що це має спростити охорону авторського права. А розглянути можливість такого податку Єврокомісія вирішила після того, як найбільші європейські правовласники звернулися з проханнями обмежити діяльність Google News та інших подібних ресурсів.

Претензії на адресу Google News і його аналогів висловили видавничий дім Axel Springer, якому належить таблоїд Bild, і власник The Wall Street Journal – компанія News Corp. Інтернет-ресурси отримували з контенту правовласників прибуток, але не платили за це.

Андрус Ансіп, віце-президент Єврокомісії з питань Єдиного цифрового ринку, вважає, що організація не має наміру вводити оплату просто за посилання на матеріал. Вона зосередить увагу на нових продуктах і посередницьких послугах, на яких пошукові системи заробляють гроші.

У Німеччині та Іспанії вже введені закони про стягування комісії за показ фрагментів матеріалів на агрегаторах. Через це іспанська версія Google News припинила своє існування. А багато інформаційних видань не стали користуватися можливостями закону, оскільки побоюються обвалу трафіку.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися