Українське телебачення почнуть «виселяти в цифру» вже з липня

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення не зуміла здійснити перехід на цифрове ефірне мовлення до середини червня 2015 року

Уряд України ухвалив рішення про поетапне вимкнення аналогового телевізійного мовлення з 1 липня 2018 року. Це мало статися ще в 2015 році, але країна досі дивиться телепрограми в аналоговому форматі, використовуючи частоти, на яких можна запустити LTE для масштабного покриття території.

В офіційній заяві на урядовому сайті сказано: «З метою забезпечення інформаційної безпеки країни та з урахуванням рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про затвердження Плану поетапного вимкнення аналогового телерадіомовлення від 15.03.2018 року уряд на черговому засіданні ухвалив рішення про поетапне вимкнення аналогового телевізійного мовлення з 01.07.2018 року».

Існує п’ять діапазонів радіочастот, на яких можна запустити 4G, а саме: 800 МГц, 900 МГц, 1800 МГц, 2300 МГц, 2600 МГц. У цьому списку вони розташовані в порядку збільшення пропускної спроможності, але це відбувається за рахунок покриття. В Україні вже пройшли тендери на частоти 2600 МГц і 1800 МГц. При цьому запуск 4G в першому діапазоні можна очікувати найближчими місяцями.

Однак зараз в Україні частоти в діапазоні 790-860 МГц зайняті аналоговим телевізійним ефіром. Національна рада з питань телебачення і радіомовлення не зуміла здійснити перехід на цифрове ефірне мовлення до середини червня 2015 року, як це було заплановано згідно з міжнародною угодою «Женева-2006».

Вчасному відключенню аналогового телебачення завадило недостатнє покриття цифровим сигналом, недостатнє поширення серед малозабезпеченого населення приймачів цифрового сигналу і скандал навколо компанії «Зеонбуд», яка є монопольним провайдером цифрової ефірної мережі в Україні.