Українці почали більше довіряти новинам в інтернеті

За останній рік телебачення, радіо та друковані видання втратили до чверті своєї аудиторії. Саме стільки людей зараз воліють отримувати новини з онлайнових сервісів. Лідером є Facebook, який удвічі збільшив кількість таких користувачів, пише AIN.UA з посиланням на дослідження агенції Internews. Загалом, за даними аналітичної агенції Internews, українці дуже зацікавлені в новинному контенті. Лише 1% опитаних не споживає цей вид інформації.

bufer-obmena01

Найбільше користувачі відмовляються від друкованої преси та радіо – вони втратили 25% і 20% аудиторії відповідно. Телебачення все ще залишається новинним монополістом, але його доля також знизилась – з 85% до 82%. Частка онлайнових глядачів новин зросла майже на чверть: із 47% до 55%.

bufer-obmena02

bufer-obmena04

Соціальні мережі для перегляду новин використовують майже 52%. Це в основному молоді читачі, оскільки телебачення утримує аудиторію, яка переважно старше 35 років. Молодь здебільшого використовує для читання новин не звичайні онлайн-медіа, а новинні агрегатори і соціальні мережі – Facebook, Twitter, «ВКонтакте» і «Однокласники». Facebook при цьому за минулий рік наростив на третину кількість користувачів у цілому (з 27% до 36%).

bufer-obmena05

Традиційні медіа втрачають не тільки аудиторію, а і її довіру. При цьому онлайн-медіа, навпаки, стали довіряти на 10% більше користувачів.