Вівторок, 23 Липня, 2024

У нове ядро Linux прослизнув фатальний баг

Лінус Торвальдс (Linus Torvalds) жорстко розкритикував версію ядра Linux 4.8, ним же і презентовану 2 жовтня 2016 року, пише Cnews. Як виявилося, нова версія містить код, який може «вбити» все ядро Linux. Шкідливий код потрапив у ядро з вини топового розробника Ендрю Мортона (Andrew Morton) – він невдало виправив помилку, яка була присутня у всіх версіях ядра з 3.15 і вище.

linux_bug
Торвальдс повідомив, що Мортон некоректно використав механізм налагодження BUG_ON () під час роботи з дорелізною версією ядра Linux 4.8. За словами Лінуса, він прийняв ряд виправлень від Мортона в готовому вигляді безпосередньо перед релізом версії 4.8. Торвальдс визнав, що частина провини за помилку лежить на ньому, оскільки йому слід було звернути увагу на додані рядки BUG_ON (). Він зазначив, що розробки Мортона користуються довірою, проте цього разу код явно не був протестований у достатньому обсязі, перш ніж його направили Торвальдсу.

За словами творця Linux, колишня помилка в ядрі, що кочувала з версії у версію, була набагато менш небезпечною, ніж «вбивство всього ядра», яке можуть спричинити нові баги.

Варто зазначити, що у версію ядра Linux 4.8, на створення якої було витрачено близько двох місяців, внесено понад 13 000 виправлень від 1500 розробників. Загальний обсяг патчу склав 41 МБ, зміни торкнулися 11 303 файлів.

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися