В інтернеті не буде верхніх доменів corp, home та mail

Своє рішення ICANN прийняла на нещодавній нараді після того, як 20 компаній оплатили по $185 000 за бажання купити такі домени.

Головна інтернет-організація ICANN після отримання грошей постановила, що деякі домени не будуть доступні в публічному інтернеті. Мова йде про такі домени, як home, mail та corp. Їх часто використовують у локальних мережах організацій, і публічна доступність сайтів на таких доменах може викликати плутанину.
Своє рішення ICANN прийняла на нещодавній нараді після того, як 20 компаній оплатили по $185 000 за бажання купити такі домени. Нині ці три слова офіційно заборонені для використання як домени верхнього рівня для уникнення конфліктних ситуацій адресації в інтернеті.

Експерти ICANN подякували компаніям за те, що вони привернули увагу до цієї проблеми, та пообіцяли повернути всю отриману сумму. «Стандартна сума повернення для 20 заявників складає $1 300 000, тоді як сума повного повернення становить $3 700 000», – відзначила рада організації.

Заявки на домени home, corp та mail уперше надійшли у 2012 році. Саме тоді ICANN зробила суттєве розширення прав інтернет-користувачів, дозволивши всім отримати собі домен першого рівня. Необхідно було лише сплатити відповідні гроші за його придбання.

Комітет з безпеки ICANN Security and Stability Advisory Committee (SSAC) попередив, що можуть з’явитися колізії назв, оскільки деякі сертифікати та конфігурації мереж жорстко налаштовані на специфічні доменні імена, такі як test або corp. Вони використовуються для внутрішніх потреб, і їх ніколи не планувалося робити доступними публічно.

Фахівці ICANN кілька місяців вивчали питання та з’ясували, що домени home та corp найчастіше використовуються в приватних мережах. У жовтні 2013 року організація затвердила план для боротьби з колізією доменних імен. Але через бюрократію домени corp, home та mail визнали ризиковими лише за рік. Ще через 15 місяців у листопаді 2017 року ICANN знову повернулася до питання ризикових доменів, прийнявши нещодавнє рішення.