П’ятниця, 19 Липня, 2024

У магазині Apple App Store спостерігається розквіт додатків, які знімають гроші навіть після видалення

У магазині Apple App Store, який пропонує додатки для iPhone та iPad, спостерігається розквіт програмного забезпечення типу флісвар. Це програми, які зловживають передплатою і можуть знімати гроші, навіть якщо користувач їх видалив.

Усього дослідники компанії Sophos виявили понад 30 додатків такого типу в App Store. Їх уже встановили понад 3,5 млн користувачів. Додаток флісвар Zodiac Master Plus у магазині App Store займає 11 рядок рейтингу серед найбільш прибуткових програм.

Вони доступні в різних класах: редактори зображень, сканери QR, гороскопи, фільтри для селфі тощо. Експерти кажуть, що флісвар-програми мають масштабну рекламу, що сприяє їхній популярності.

Програми флісвар мають високу ціну передплати на рівні $30 на місяць та $9 на тиждень. Ці гроші починають зніматися після 3- або 7-денного випробувального періоду. Фінанси знімаються, навіть якщо юзер видалив додаток до завершення пробного терміну.

Більшість звичайних програм вважають видалення анулюванням підписки, а деякі додатково уточнюють це питання.

У Sophos радять користувачам після видалення програм перевіряти, чи припинилась підписка на них. Це можна зробити в налаштуваннях iPhone в розділі «Підписки». Тут же можна скасувати непотрібні підписки.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися