Вівторок, 25 Червня, 2024

Mozilla, Creative Commons та Intel заснували Open Covid Pledge і відкрили свої патенти для боротьби з коронавірусом

Глобальна група науковців та юристів оголосила про старт проекту Open Covid Pledge. Він має на меті відкрити інтелектуальну власність для тих, хто бореться з пандемією коронавірусу. Серед засновників – Mozilla, Creative Commons, Intel.

Автори ініціативи закликають учасників публічно оголосити про участь, розмістивши відповідне повідомлення на своїх сайтах та випустивши прес-релізи. Intel у рамках цього проекту вже відкрила портфоліо із 72 тисяч патентів, згідно з її прес-релізом.

Хоча учасникам ініціативи дозволено прописувати власні правила використання своїх патентів, організатори створили шаблон ліцензії Open COVID License 1.0. Вона надає право використання патентів будь-кому, хто працює над подоланням пандемії. Ліценція діятиме ще один рік після оголошення Всесвітньою організацією охорони здоров’я про кінець пандемії.

Серед інших учасників проекту – Берклі, UCSF Innovative Genomics Institute, Fabricatorz Foundation, United Patents.

В Intel заявили, що ініціатива повинна дозволити людям робити винаходи для боротьби з коронавірусом, не боячись судового переслідування через порушення інтелектуальної власності.

Представники Innovative Genomics Institute кажуть, що можливість вільно творити є найшвидшим способом завершити пандемію.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися