У Монголії жителі мобільним телефоном вибирають, що покращувати в містах

Під час голосування громадяни могли бачити його хід за тим чи іншим проектом

Жителі Улан-Батора – столиці Монголії – самі вирішують, як поліпшувати своє місто. Влада пропонує проекти благоустрою, а мешканці голосують за них на смартфонах через спеціальний додаток. Новий метод, каже влада, надає прозорість та ефективність, і його можуть застосувати в інших галузях міського управління.

Традиційний методі голосування з використанням паперових бланків був повільним та дорогим. Також, за місцевими законами, голосувати могли лише голови домогосподарств.

Перехід на голосування через смартфон дозволило висловити свою думку літнім людям, жінкам та молоді. Також цифрове голосування дозволяє владі чітко бачити голоси не тільки в масштабах міста, а й за районами та вулицями. Так можна ретельніше планувати благоустрій міських ділянок.

Проникнення смартфонів в Улан-Баторі становить 90%. Жителі багатоквартирних будинків голосували за зелені насадження та камери безпеки. Жителі приватного сектора вибирали вуличне освітлення та кращі вулиці.

Під час голосування громадяни могли бачити його хід за тим чи іншим проектом. Це дозволяє їм знати свій власний внесок у голосування.