Субота, 20 Квітня, 2024

Ваша стара «розкладачка» краща за смартфон. Не вірите?

woman flip phone

Останнім часом знаменитості, акули великого бізнесу і просто звичайні люди відмовляються від смартфонів і переходять на, здавалося б, давно застарілі «розкладачки». Давайте розберемося, чому вони краще дивитимуться в маленький екранчик, ніж користуватимуться потужним мультимедійним гаджетом.

Як і американський бізнесмен-мільярдер Уоррен Баффет і власник приватного інвестиційного фонду Blackstone Стівен Шварцман, Денні Гроунер підтримує мобільний зв’язок зі світом через старомодний телефон-«розкладачку». Цей гаджет уміє тільки дзвонити та відправляти текстові повідомлення. При цьому його ніяк не можна назвати старим ретроградом. Гроунеру 32 роки, і він класичний представник цільової аудиторії виробників смартфонів.

Молодий фахівець Гроунер займає керівну посаду в американському фотобанку Shutterstock, включеному в лістинг фондової біржі з капіталізацією 1,2 млрд доларів США. Цей ресурс є одним з найуспішніших високотехнологічних підприємств Нью-Йорка.

Кабінет Гроунера розташований у розкішному головному офісі компанії, що займає два поверхи в знаменитому нью-йоркському хмарочосі «Емпайр-стейт-білдінг». Офіс оформлений відповідно до новаторського підходу з організації праці: з гойдалками, ігровими кімнатами і студією йоги.

Гроунер, який оточений з усіх боків новітніми технологіями, гранично зрозуміло пояснює, чому відмовився від смартфона. «Я боюся вигорання, – говорить він. – Я проводжу перед монітором по 13-14 годин на добу, і цього більш ніж достатньо. Зовсім не обов’язково витрачати на це по 17 годин».

Незважаючи на свою любов до ретротехніки, він визнає, що зовсім відмовитися від смартфонів не вийде: «Якби всі були такими, як я, робота б зупинилася», – говорить Гроунер, хоча і вважає, що, переставши користуватися смартфоном, сам він став працювати краще.

Учені, які вивчають феномен, залучили до участі в дослідженні представників більш широкого кола професій і розглянули також вплив телевізора і ноутбука. Результати підтвердили: з усіх цих приладів найбільший вплив мають смартфони.

Доктор Холлі Паркер, яка читає лекції з психології в Гарвардському університеті, вважає, що використання простих моделей телефонів може допомогти людям розмежувати роботу й особисте життя. «Людям не слід ставити себе перед хибним вибором: або ніколи не займатися робочими питаннями вдома, або робити це весь час», – стверджує вона, відзначаючи, що якщо у людей буде можливість регулярно відпочивати від роботи, продуктивність праці від цього тільки зросте.

«Зростання популярності старих моделей мобільних телефонів пов’язане з тим, що люди бояться стати рабами смартфонів. Перехід на «розкладачку» – чудова і смілива заява про те, що ви господар свого життя», – вважає юрист і фахівець з етики технологій Девід Райан Полгар. Утім, на його думку, існують і більш ефективні способи показати, що ви здатні встояти перед навалою всепроникних технологій, – просто не слід постійно тримати смартфон в голові.

Людина, яка свідомо відмовилася від смартфона, справляє враження сильної і вільної особистості. «І просунутий користувач, який перейшов на «розкладачку», і людина, яка свідомо відмовилася від смартфона, справляють враження сильної і вільної особистості, – пояснює він. – Це показник високого статусу».

Flip mobile phone in hand

Звичайно, думати про те, що ти не такий, як усі, – приємно, але дотримуватися дисципліни багатьом не вдається. Деякі навіть переконані, що для того, щоб люди змогли спокійно вимикати смартфони, буде потрібно внести зміни в законодавство. Франція першою з усіх країн вирішила розглянути можливість законодавчого закріплення «права не бути на зв’язку».

З цією ініціативою виступили не профспілки, а заступник директора французької телекомунікаційної компанії Orange Брюно Меттлах: у вересні минулого року він передав в міністерство праці Франції доповідь про використання цифрових технологій на роботі.

Пізніше в інтерв’ю приватній французькій радіостанції «Європа 1» він заявив, що, незважаючи на відсутність законного зобов’язання співробітників завжди бути на зв’язку, в дійсності відносини з начальством з цього питання складаються по-різному.

Але навіть перебуваючи під захистом закону, більшість з нас навряд чи зможе встояти перед спокусою ще разок зазирнути в телефон перед сном, щоб перевірити, чи немає там нових листів або повідомлень.

Саме тому Еллін Шук, керівник відділу кадрів міжнародної консалтингової компанії Accenture, вирішила перейти на старі технології. Після безуспішних спроб перестати тримати свій iPhone на тумбочці вона купила собі «розкладачку» – не як постійну заміну своєму смартфону, а для того, щоб бути на зв’язку з рідними і друзями, коли приходить час вимкнути робочий телефон. Цей спосіб спрацював. За її словами, завдяки своєчасному переходу на стару модель телефона у вихідні їй вдавалося проводити цілий день на пляжі, не поглядаючи щохвилини на екран.

Гроунер також не збирається переходити на смартфон. «Мені кажуть, що можна просто тримати телефон в кишені і не вмикати його. Але я за себе не ручаюсь, – зізнається він. – Якби він у мене був, я б в результаті потрапив від нього в таку ж залежність, як і інші».

Якщо вас не вразили історії інших, тоді ось ще кілька аргументів, чому ваша стара «розкладачка» краща за смартфон:

  • не треба турбуватися про заряджання – деякі «розкладачки» тримають заряд цілий тиждень;
  • старомодний телефон не так просто розбити, як будь-який сучасний смартфон;
  • «розкладачки» не доростають до гігантських розмірів сучасних смартфонів – і цим зручні;
  • «розкладачка» створена саме для розмов по телефону. Її приємно прикласти до вуха;
  • відкриваючи «розкладачку», ви можете бути спокійні: на вас не чекає купа непрочитаних електронних листів й оповіщень соцмереж;
  • ну і, звичайно, немає нічого приємнішого, ніж завершити розмову, закривши «розкладачку» з характерним клацанням.

За матеріалами: BBC

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися