Як підготувати телефон до зарубіжної поїздки

tourist

Якщо вирушаєте у відрядження чи відпустку за кордон, не забудьте підготувати до неї свій смартфон. Так ви зможете мати свій гаджет під рукою та не витратите багато коштів.

Подивіться на тарифи

Роумінг буде дорогим задоволенням, якщо не користуватися спеціальними пропозиціями. Vodafone Україна має послугу «Роумінг, як вдома», з якою можна отримати дешеві пакети послуг у європейських країнах. Базові тарифи в роумінгу: 2 грн/хв на вихідні дзвінки в мережі Vodafone, 35 грн за 100 МБ, 50 копійок за SMS/MMS, чого цілком достатньо навіть для недовгих подорожей.

Roaming

Для збільшення клікніть на зображення

З’ясуйте частоти місцевих операторів

Щоб скористатися своїм телефоном за кордоном, необхідно, аби гаджет міг підключитися до місцевих мереж. З’ясуйте, які частоти використовують місцеві оператори в тому регіоні, де ви перебуватимете. Більшість працює на частотах 900 MHz, 2100 MHz та 1800 MHz. Обов’язково також з’ясуйте, в якому стандарті зв’язку працюють місцеві оператори.

Подивіться, які частоти підтримує телефон

Коли ви знатимете частоти та стандарти роботи зарубіжних операторів, погляньте, які з них підтримує ваш телефон. Наприклад, формат CDMA використовують американські оператори Verizon та Sprint, і він несумісний з GSM. Канадська мережа Wind використовує UMTS 700 МГц, гондураська мережа Claro базується на 1900 МГц, камбоджійська Smart Axiata працює на 900 МГц, у багатьох європейських операторів UMTS працює на 2100 та 900 МГц.

Завантажте потрібні програми вдома

Після перевірки апаратної сумісності завантажте в мобільник необхідні додатки для подорожі. Це мапи, словники та перекладачі, гіди тощо. Добірку таких утиліт для туристичних подорожей дивіться в матеріалах «5 мобільних додатків, які допоможуть у подорожі по Європі», «7 мобільних додатків для планування подорожі», «5 мобільних додатків, які знадобляться для подорожі в Одесу», «5 мобільних додатків, корисних в аеропорту», «Незабутній літній відпочинок: зі смартфоном простіше», «4 найкращі сервіси для здешевлення подорожей».

Буфер обмена01

Вимкніть синхронізацію

Після інсталяції програм перевірте, щоб вони не синхронізувалися автоматично. Це зекономить вам мегабайти трафіку та вбереже від несподіванок, наприклад, коли після оновлення утиліта може почати «глючити».