П’ятниця, 23 Лютого, 2024

Великі дані потурбуються про ваше паркування

Уже в найближчому майбутньому ми зможемо менше часу проводити в заторах. IT-гігант IBM і автовиробник Ford розробляють експериментальну платформу, яка використовує потужності великих даних для поліпшення автотранспорту. Ця ініціатива, наприклад, полегшить водіям пошук вільних місць для паркування.

Новий проект отримав назву Smart Mobility Experimentation Platform. Він використовуватиме хмарні аналітичні інструменти IBM для безперервного моніторингу за дорожньою обстановкою. Збираючи кожні 10-15 секунд дані з різних джерел й аналізуючи їх, система зможе оперативно виявляти закономірності і відправляти водіям корисні повідомлення.

Smart Mobility Experimentation Platform зможе підказати найменш завантажений маршрут і повідомить про збої в роботі метро, здатних призвести до збільшення заторів на дорогах. У разі великих заторів «розумний» електронний помічник запропонує альтернативні варіанти пересування до пункту призначення, наприклад, на велосипеді.

Аналітичні та хмарні розробки IBM використають також у проекті GoPark Painless Parking. Він спростить пошук місць для паркування завдяки даним від автомобілів, які паркуються або виїжджають зі стоянки. В IBM відзначають, що для складання більш точних прогнозів будуть використовуватися дані, що надходять з міських систем, а також дослідження закономірностей паркування автомобілів на основі часу доби, місця розташування.

Великі дані найближчими роками також зроблять ефективнішими правоохоронців, перейнявши принцип реклами в інтернеті. Поліція американського міста Фресно вже працює в такому режимі.

За матеріалами: V3.co.uk

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися