Субота, 25 Травня, 2024

Від сервісів Google Play не сховаєшся – вони змусять увімкнути геолокацію

maps_98635967356[1]

Схоже, що Google дуже зацікавлена знати, де бувають користувачі смартфонів. Власники гаджетів з Android останньої версії 7.0 почали скаржитися на швидке споживання акумулятора їхнім девайсом. Найчастішою причиною є магазин Google Play, який невпинно стежить за переміщеннями господаря.

При цьому, як стверджують користувачі, вимкнути геолокацію окремо для Google Play не вийде. В останніх версіях свого програмного забезпечення Google зробила так, що доведеться відключити GPS повністю. Якщо спробувати скористатися вбудованими в Android інструментами блокування дозволів для окремих додатків, а саме – геолокації, система видасть помилку.

Причина в тому, каже експерт з кібербезпеки Мустафа Аль-Бассам, що Google дещо змінила роботу компонентів ОС. Тепер дані GPS спершу надходять до сервісів Google Play, який уже роздає їх іншим додаткам. Раніше програми могли самостійно запитати потрібні дані через інтерфейс API. Це, на думку експертів, є ще одним кроком Google, який тісніше прив’яже користувачів до її екосистеми служб.

«Я майже отримав серцевий напад, – каже він. – Коли я увійшов до McDonald’s, телефон запропонував мені завантажити додаток цього ресторана». Експерт спершу підозрював карти Google Maps, адже вони мають дозвіл на використання GPS. Проте виявилося, що за його місцезнаходженням стежив Google Play.

«Це нівечить інструменти точного контролю за приватністю в ОС, – говорить Бассам. – Google заохочує розробників використовувати інтерфейси Google Play, а не вбудовані інтерфейси Android API. Це робить відкриту ОС залежною від приватного софту».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися