Четвер, 18 Квітня, 2024

Відбувся тендер на частоти 4G – Vodafone Україна отримав смугу 20 МГц

В Україні відкрили дорогу четвертому поколінню зв’язку. Сьогодні відбувся тендер на продаж ліцензій з використання частот 2600 МГц. Саме на них у першу чергу будуватимуть мережу 4G.4GУсього на тендері продавали сім лотів та брали участь три оператори GSM. Vodafone Україна придбав шостий та сьомий лоти, за які він заплатить 345 млн грн і 286 млн грн відповідно. Ліцензії видали терміном на 15 років.

У лютому 2018 року має відбутися другий аукціон з продажу ліцензій на 4G у діапазоні частот 1800 МГц.

Частоти продають з такою умовою, що за п’ять років у кожному регіоні України має стояти мінімум одна базова станція 4G. На таке покриття в найпершому регіоні операторам дається півроку від початку дії ліцензії. Далі що два місяці вони повинні підключати чергову область.

Користувачі Vodafone Україна вже цілком готові до запуску нового покоління зв’язку. Проникнення 4G-смартфонів у мережі Vodafone Україна досягло 20%. Це вдвічі більше проти 4 кварталу 2016 року, що випереджає власні прогнози оператора. Загалом приблизно третина всіх абонентів зможе перейти на четверте покоління зв’язку, взявши відповідний смартфон, адже їхні SIM-картки вже готові до 4G.

Представники Vodafone Україна кажуть, що досягнута кількість сумісних з 4G телефонів вже достатня для комерційного запуску цього типу зв’язку. Сам оператор продовжує активну підготовку до запуску мережі 4G. У тестовій лабораторії Vodafone Україна спільно з постачальником устаткування вже зібрали фрагмент мережі 4G. Понад рік тому оператор перейшов на закупівлю нового типу карток – USIM, які підтримують GSM, UMTS та 4G.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися