У Facebook Messenger поширюють видобувач криптовалюти Digmine

Атака майнера Digmine використовує бота у Facebook Messenger для відправлення повідомлень жертвам

Кіберзловмисники знайшли ще один спосіб перетворити ваш комп’ютер на джерело доходу. Вони залучили месенджер Facebook Messenger для поширення майнера Digmine. Експерти антивірусної компанії Trend Micro кажуть, що атака особливо активна в деяких регіонах, зокрема, у Південній Кореї, Україні, Філіппінах, Таїланді та Венесуелі.Digmine

Атака майнера Digmine використовує бота у Facebook Messenger для відправлення повідомлень жертвам. У посланні міститься посилання на завантаження майнера. Поки що атака обмежена лише веб-версією Facebook Messenger, яка працює у Google Chrome на комп’ютері.

За інформацією Trend Micro, майнер Digmine видобуває криптовалюти типу Monero, які потребують центрального процесора, а не відеокарти чи спеціалізованих обчислювальних систем. Поки що атака обмежена лише видобуванням криптогрошей, але в майбутньому кіберзловмисники можуть викрадати додатково акаунти Facebook. Також якщо налаштований автоматичний вхід в обліковий запис соцмережі, Digmine починає управляти Facebook Messenger, розсилаючи друзям посилання на своє завантаження.

Використання прихованих та шкідливих програмних засобів для видобування криптовалюти не є новою ідеєю. У 2017 році стався сплеск видобування криптовалюти за допомогою програми Coinhive, яка працює у веб-браузері. При заході на сайт із таким скриптом користувачі починали приносити гроші власникам цього скрипта. Для переривання майнінгу спершу було достатньо закрити веб-браузер, але згодом розробники веб-майнерів навчилися блокувати закриття.

Захиститися від Digimine можна, якщо на вашому ПК встановлений файрвол. У ньому потрібно заблокувати доступ до керівних вузлів майнера, від яких той отримує інформацію для роботи.

Популярні записи:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я