Неділя, 3 Грудня, 2023

Відеореклама «вбиває» продуктивність комп’ютера

Display

Блокувальники реклами стають дедалі популярнішими, і одна з причин цьому – реклама перетворюється на ненажерливого споживача ресурсів комп’ютера. Сучасні формати оголошень VPAID, які містять відео, буквально перевантажують процесор ПК. При цьому популярність такого виду реклами зростає.

Формат VPAID (Video Player-Ad Interface Definition) з’явився у квітні 2012 року. Він дозволяє вбудувати в рекламне оголошення відеоролик для більшої помітності. «Потокове відео виконує для рекламодавців дві важливі мети при проведенні рекламних кампаній з відеороликами: 1) забезпечує споживача насиченою рекламою; 2) отримує подробиці про управління відтворенням відео і взаємодією користувача з рекламним блоком, що важливо для звіту про результати перегляду реклами», – пояснюють у Бюро інтерактивної реклами. Саме там створили формат VPAID.

Але один такий маленький банер на сторінці – і браузер починає помітно пригальмовувати. Експерт Артем Русаковскі із сайту Androidpolice.com дослідив, як споживає ресурси один банер VPAID. Він створив чисту веб-сторінку HTML і розмістив там єдиний тег банера. Після цього подивився, що відбувається з його системою, через інструменти розробника Chrome.

Банер виглядає, як звичайна статична картинка, але насправді це прихований інтерфейс до рекламного відеоплеєра. У певний момент часу картинка замінюється на відеопотік, потім знову на статичне зображення, і знову на відеопотік – і так до нескінченності. За кілька хвилин, поки була відкрита сторінка, банер вивантажив 53 МБ трафіку і зробив 5559 запитів. Ще за кілька хвилин цей показник виріс до 6140 запитів. Це без перезавантаження сторінки, просто відкрита вкладка. «Банери VPAID – це справжня ракова пухлина рекламної індустрії», – вважає Артем Русаковскі.

Зіткнувшись з такою рекламою, користувачі звинувачують не рекламодавця, а власників сайту, які розмістили таку рекламу через мережу Google AdSense. Наприклад, Артем Русаковскі каже, що подібна скарга надходила і від читачів сайту Androidpolice. Один з користувачів скаржиться, що головна сторінка Androidpolice завантажує 9,0 МБ даних і робить 276 запитів, при цьому повне завантаження займає 11 секунд. Якщо заблокувати рекламу за допомогою AdBlock, кількість запитів падає до 140.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися