Субота, 2 Грудня, 2023

Вінілові платівки пристосували до нової функції – показувати відео

Вінілові платівки останніми роками переживають бум продажів завдяки аудіофілам, і скоро до останніх зможуть приєднатися кіномани. Інженери австрійської компанії Supersense розробили технологію VinylVideo, в якій носієм відеозапису є саме вінілова платівка.

Новинку створили більше як демонстрацію можливостей та арт-проект, саме тому недолік для будь-якого мультимедіа – низька роздільна здатність аудіо та відео – у VinylVideo є перевагою. Розробники кажуть, що така дивина в нинішній час високих технологій буде гарним способом почати розмову гостей під час вечірки.

У Supersense кажуть, що VinylVideo зберігає дані в повністю аналоговому вигляді. Відтворення контенту відбувається через телевізор. Трансформація контенту для виведення на телевізорі відбувається через спеціальний конвертер. Останній також поліпшує аудіо та пересилає дані по аналоговому або HDMI-з’єднанню. Вартість конвертера складає €175.

Для запису відео на вінілову платівку фахівцям Supersense довелося створити повністю новий формат аналогового відеосигналу. Як і в традиційному аналоговому телебаченні, картинка кожного кадру розділяється на лінії та зберігається як стереосигнал.

Ємності платівки вистачає лише на чорно-біле зображення у низькій роздільній здатності, а аудіотрек відтворюється тільки в моно. Записи VinylVideo доступні у вигляді 7-дюймової платівки на 4 хвилини та 12-дюймової тривалістю 14 хвилин. Записи розробники продають від €16,90 до €77.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися