Вівторок, 23 Липня, 2024

Віртуальна реальність не лише для ігор: для чого вона ще придатна

Часто якщо комусь сказати про віртуальну реальність, то мова піде про ігри та фільми. Але ця технологія придатна для багатьох інших завдань. Її можна вбудувати в щоденне життя та зробити його комфортнішим. Віртуальна реальність вже стала корисним інструментом, наприклад, для журналістів, учителів, медиків та продавців.

Розуміння хвороб

Дослідження показують, що близько 99% жителів чули про аутизм, але лише 16% розуміє, що це таке. Через це люди з аутизмом, поведінка яких суттєво відрізняється від звичної, стають «білими воронами». Їх часто не пускають у громадські місця, обмежують доступ до групових розваг тощо.

_92016927_autism
Віртуальна реальність дозволить будь-кому відчути те саме, що хворі люди

Британська організація, яка допомагає цим людям, National Autistic Society, створила фільм для віртуальної реальності. Так кожен зможе зрозуміти, як це – жити з аутизмом. У відео глядачі відправляються у подорож разом з хлопчиком-аутистом по торговому центру. Учасники переживатимуть таке ж саме сенсорне перевантаження, як і головний герой.

Подібний фільм також випустила організація Alzheimer’s Research UK, яка займається проблемами хвороби Альцгеймера. Глядачі зможуть на власному досвіді переконатися, як воно – мати деменцію. У фільмі показується, як щоденні завдання, наприклад, зробити чашку чаю, стають складним випробуванням для хворого на Альцгеймер.

Ефективніші продажі

Віртуальна реальність допоможе продавати. Ріелтори, наприклад, уже дозволяють своїм клієнтам віртуально пройтися по цікавих для них будинках. А торговий центр в англійському місті Уестфілд використовує віртуальну реальність, щоб показати покупцям останні модні колекції одягу.

У квітні міжнародна мережа меблів Ikea запустила додаток, який переміщує користувачів у повністю мебльовану кухню. У цьому приміщенні можна змінювати колір обстановки, ходити по ньому тощо. Додаток доступний через магазин Steam на гарнітурі HTC Vive. Хоча середній клієнт Ikea далеко не геймер, а саме вони мають сьогодні гарнітуру віртуальної реальності, але компанія побачила сплеск завантажень свого додатка.

_92011954_mediaitem92011953
У рішенні IKEA користувачам особливо сподобалися м’ясні кульки, якими можна жбурлятися

«За один місяць програму завантажило більше людей, ніж ми очікували за півроку тестового періоду», – кажуть представники мережі. Зараз в Ikea хочуть розмістити гарнітури віртуальної реальності у своїх магазинах, щоб новими можливостями могло скористатися більше людей.

Операції у віртуальній реальності

Медична галузь стала одним з перших користувачів віртуальної реальності. Адже нова технологія допомагає вчити персонал та лікувати фобії.

Хірург Шафі Ахмед у квітні цього року запропонував транслювати реальну хірургічну операцію через віртуальну реальність. Подивитися її підключилися близько 5 тис. учасників з 14 країн світу. Успіх такої трансляції підштовхнув Ахмеда організувати стартап Medical Realities, який запустив сервіс Virtual Surgeon. Він надає хірургам доступ до операцій у віртуальній реальності.

_92012428_mediaitem92011957
Ахмед вважає, що віртуальна реальність може зробити медицину більш демократичною

Лікувати фобії також простіше у віртуальній реальності, адже вона дозволяє безпечно стикнутися зі своїми страхами. Дослідження показують, що з 23 піддослідних, які мали арахнофобію (боялися павуків), після експериментального лікування 83% почувалися краще.

Навколо світу сидячи за партою

У вересні 2015 року Google запустила сервіс Expeditions, метою якого була відправити тисячі школярів у навколосвітню мандрівку – від Великого бар’єрного рифу до Марсу. Учні робили це віртуально, для чого їм потрібно було мати окуляри Google cardboard та спеціальний додаток.

_92012432_mediaitem92012431
Діти в захваті від віртуальних подорожей. А деякі так змогли побачити місця, які б побоялися відвідати в реальності через, наприклад, страх висоти

Маркус Сторм зі стартапу Evanescent Studios працює над додатком віртуальної реальності для вивчення іноземних мов. Програма зараз проходить випробування в Імперському коледжі, пілотною мовою є китайська. У додатку користувачі можуть спостерігати за розмовами китайців, а також відвідувати відомі китайські пам’ятники.

Сам Сторм каже, що віртуальна реальність може докорінно змінити навчання. Він уявляє, як учні на уроках історії зможуть перенестися в минуле та на власні очі спостерігати історичні події.

За матеріалами: BBC

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися