Понеділок, 22 Липня, 2024

Вийшла нова вільна ОС. Це не черговий різновид Linux

У мережі з’явився образ першої робочої версії ToaruOS. Це операційна система, яку написала з нуля група незалежних розробників. За словами творців, ToaruOS 1.0 стабільна і готова до використання, і вона не базується на ядрі Linux.

У перекладі з японської ToaruOS означає «Деяка ОС». Перший випуск ToaruOS 1.0 представив її розробник Кевін Лендж. Лендж розповів, що спочатку ToaruOS була його навчальним проектом в Іллінойському університеті, потім стала хобі. Він також повідомив, що команда з більш ніж 10 осіб працювала над її створенням 6 років. Творці попереджають, що система є аматорською, тому в ній може бути присутньою деяка нестабільність. Крім того, вона підійде не для всіх цілей. Однак у цілому вони характеризують версію ToaruOS 1.0 як стабільну.

Сама система написана мовою програмування С, її власні графічні додатки – на Python 3.6. Система не ґрунтується на ядрі Linux – вона писалася з нуля за аналогією з Unix. У ToaruOS вже перенести багато звичних програм, зокрема, відомі ігри. Серед них – Vim, MuPDF, GCC, Binutils, SDL, Cairo, Quake, Doom, Bochs, Super Nintendo emulator.

Версія ToaruOS 1.0 займає 25 МБ, і з нею можна працювати у віртуальних середовищах QEMU, VirtualBox або VMware. Завантажити зліпок ОС можна зі сторінки розробників. Система поширюється на умовах вільної ліцензії BSD. ОС поки працює тільки на 32-розрядних процесорах x86 і не підтримує багатопроцесорні системи.

admin
admin
Адміністративний акаунт ресурсу. Адміністратор усе бачить, усе править.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися