Vodafone першим у Європі показав, що автомобілем можна керувати дистанційно по 5G

мережі 5G стануть однією зі складових інфраструктури роботизованих автомобілів і дистанційно керованих машин.

Компанії Huawei і Vodafone вперше в Європі провели тестування дистанційно керованого транспортного засобу. Як інфраструктура пересилання даних використовувалася попередня версія комерційних технологій мобільного зв’язку п’ятого покоління (5G).

5gРозробка стандарту 5G уже наближається до завершення. Розгортання таких мереж, яке заплановане на 2020 рік, приведе до появи якісно нових сервісів, стрімкого розвитку інтернету речей і зміни багатьох галузей. Зокрема, мережі 5G стануть однією зі складових інфраструктури роботизованих автомобілів і дистанційно керованих машин.

У випробуваннях Huawei і Vodafone взяли участь фахівці Центру 5G-інновацій при Університеті Суррея і співробітники Мюнхенського технічного університету. Транспортний засіб знаходився у кампусі Університету Суррея, а управляли ним з лондонського ExCel-центру через повністю зашифроване з’єднання.

Два майданчики знаходилися на відстані близько 50 км, при цьому похибка при гальмуванні на швидкості 20 км/год не перевищувала 6 сантиметрів. Мережа працювала із затримкою менше 10 мілісекунд, а затримка ефірного інтерфейсу становила менше 1 мілісекунди.

Тестування показало, що технологія 5G в майбутньому підходить для управління підключеними транспортними засобами. Оператори зможуть дистанційно керувати машинами, які працюють у небезпечних або несприятливих умовах, наприклад, у гірничодобувній галузі, на звалищах тощо. Крім того, 5G дозволяє дистанційно керувати транспортними засобами в екстремальній ситуації.