Вуличні ліхтарі дзвонять в поліцію, якщо чують стрілянину

В американських містах почало з’являтися незвичне вуличне освітлення. Якщо такі ліхтарі почують постріл, вони відразу повідомлять про подію місцевих копів. Подібне стало можливим завдяки системі ShotSpotter, яку правоохоронці запозичили у військових. Останні використовують таке акустичне рішення для визначення розташування снайпера за його пострілом.

Щоб повністю охопити територію в 5,5 квадратних кілометрів, потрібно від 15 до 20 датчиків. Кожен з них вимірює рівень шуму навколо себе і розпізнає хвилі, які характерні для звуку пострілу. За допомогою ShotSpotter можна точно визначити місце, де стріляли, тип зброї та кількість пострілів.

Розпізнавши перестрілку, система передає дані про неї та її аудіозапис у центр аналізу даних. Там інформацію проаналізує людина, і на місце події відправляють наряд поліції. Уже відомі випадки, коли нова система спрацьовувала раніше, ніж у службу 911 надходив дзвінок з повідомленням про стрілянину. А в деяких випадках дані ShotSpotter ставали єдиним джерелом інформації.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я