Понеділок, 4 Грудня, 2023

Windows XP отримала вічне життя: хакнули її алгоритм активації

Сьогодні, навіть якщо у вас є повністю ліцензійна Windows XP, ви не зможете її активувати. Адже Microsoft давно вимкнула сервери активації для цієї ОС. Це означає, що переустановити ОС на ноутбуці, наприклад, у випадку проблем з нею, і мати ліцензійну активацію неможливо. Однак тепер це змінилося: умільці зламали алгоритм її активації.

Для домашнього використання Windows XP, яка вийшла понад 21 рік назад, уже давно не актуальна, оскільки, наприклад, сайти потребують свіжих версій браузерів, але ці браузери тривалий час не оновлюються для цієї ОС.

Однак існує багато дорогого наукового та технічного обладнання, яке вийшло в часи Windows XP і має лише адаптовані для неї драйвери. Часто такі комп’ютери працюють в організаціях чи компаніях, що блокує легкий шлях за допомогою «кряку».

Повідомлення в блозі на tinyapps розповіло, що алгоритм, який Microsoft використовує для перевірки ключів продукту Windows XP, було зламано та повторно реалізовано. У результаті тепер можна генерувати дійсні коди активації для Windows XP без підключення до інтернету, навіть якщо Microsoft вимкнула всі сервери активації.

Той самий tinyapps.org є скарбницею мінімалістичних програм для цієї давно застарілої ОС.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися