Понеділок, 22 Липня, 2024

Як довго коронавірус COVID-19 може існувати на корпусі смартфона

Один зі способів заразитися коронавірусом COVID-19 – брати в руки предмети, які до того побували в руках інфікованого чи перебували в одному з ним приміщенні. Оскільки смартфони сьогодні є невід’ємним атрибутом для кожного, вони потрапляють в зону ризику. Дослідження показали, як довго вірус буде активний на поверхні мобільника.

Вірус SARS-CoV 2003 року, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, залишається активним на скляних поверхнях до 96 годин (чотири дні). На пластику та нержавіючій сталі він небезпечний протягом 72 годин (три дні).

Дослідження Національного інституту здоров’я США вірусу SARS-CoV-2 (коронавірус 2019 року) існує на поверхнях типу сталі та твердого пластику до 72 годин (три дні). На картоні він активний до 24 годин, на міді – до 4 годин.

Більшість сучасних смартфонів – це скло з невеликими елементами пластику та металу. Зважаючи, що вірус 2003 року та вірус 2019 року мають схожі терміни активності на пластику та сталі, можна припустити, що і для скла час також однаковий.

Вірус COVID-19 залишається активним на смартфоні до чотирьох днів. Це також стосується інших гаджетів зі скляними панелями, з планшетами та ноутбуками включно.

Для руйнування молекул вірусу COVID-19 необхідно використовувати спирти (етиловий, ізопропіловий) концентрацією не нижче 70%. Але при цьому варто пам’ятати, що високі концентрації спиртів руйнують олеофобне покриття на склі.

Побутові засоби для чищення з лугом або хлором не варто використовувати – вони можуть зруйнувати пластикові та гумові елементи.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися