П’ятниця, 1 Березня, 2024

Як ідея фільму «Матриця» повертає паралізованим повноцінне життя

Фільм «Матриця» свого часу вразив глядачів несподіваною ідеєю: жити можна у віртуальному світі, нерухомо існуючи в капсулі у справжньому світі. Якщо вам здається, що подібне є фантастикою, – придивіться ретельніше до гри Second Life. Вона дозволила паралізованим уже сьогодні створити власний аналог «Матриці».

Свого часу Френ любила танцювати та мандрувати, але ці заняття стали для неї недоступними через хворобу Паркінсона. Це захворювання паралізує людину та приковує її до інвалідного візка. Саме тоді Френ відкрила для себе спосіб знову стати на ноги – гру Second Life.

Уперше Френ увійшла до Second Life вісім років тому, коли цей віртуальний світ досяг свого піку популярності. Тоді кількість учасників Second Life перевищувала 1,1 млн людей. Це був світ у собі: на продажах віртуальних товарів користувачі заробляли чималі гроші, а перший мільйонер цього сервісу прикрасив обкладинку Businessweek. Цей світ також показували в таких телесеріалах, як The Office і CSI: Crime Scene Investigation. Згодом всі віртуальні соцмережі витіснив Facebook, і сьогодні Second Life знаходиться на узбіччі: у нього близько 800 000 постійних користувачів. Це зовсім мало порівняно з 1,86 млрд активних користувачів Facebook.

Але для деяких людей Second Life став рятівником. Одну з таких спільнот створили люди з обмеженими можливостями. Точна кількість таких учасників невідома, але експерти припускають, що їх може бути до 20% від користувачів цієї соцмережі. Деякі аналітики взагалі припускають, що інваліди становлять 50% аудиторії Second Life.

У Second Life майже немає правил: віртуальні жителі мають чимало можливостей налаштувати свої аватари. У віртуальному просторі вони можуть літати, ходити, бігати, стрибати. Вони також можуть будувати будинки, купувати і продавати у віртуальних магазинах. Для багатьох людей з обмеженими можливостями саме у віртуальному світі трапляються найважливіші моменти і зав’язуються стосунки. Фактично вони живуть у Second Life.

Історія Френ почала розкручуватися, коли блогер з ніком Draxtor зняв і виклав на YouTube відео про неї. У нього є серія відеороликів «Творці світів», у якій він розповідає історії про людей, котрі ховаються за аватарами Second Life. У фільмі Френ каже, що Second Life можна порівняти з фонтаном молодості.

 

 

Віртуальні світи наступної хвилі вже готуються до виходу та обіцяють бути кращими. Розробник Second Life, компанія Linden Lab, цього року планує запустити світ Sansar з підтримкою віртуальної реальності. Один із засновників Linden Lab також планує цього року запустити світ High Fidelity з віртуальною реальністю.

Правда, ветерани Second Life сприймають звістку про нові віртуальні світи з острахом. Вони бояться, що їхні зусилля у Second Life зникнуть. Їм є що втрачати: люди роками будували та купували для себе віртуальні речі, витрачаючи на них тисячі доларів. Це віртуальне майно не можна перенести в Sansar або High Fidelity. Але у Linden Lab кажуть, що вони ще довго не виключатимуть Second Life, яка минулого року принесла $60 млн прибутку.

Сьогодні 90-річна Френ пересувається за допомогою інвалідного візка та ходунків. Вона рідко вибирається назовні, крім як на службу до місцевої церкви. Але завдяки Second Life на день народження Френ одягне танцювальні туфлі і відправиться на танцмайданчик. Вона рухатиметься у віртуальному світі скільки захоче, в оточенні своїх улюблених речей і людей.

За матеріалами: backchannel.com

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися