Неділя, 25 Лютого, 2024

Як наночастки Google поліпшать здоров’я

Компанія Google вже добре відома не лише як творець пошукового інструменту, але й своїми амбіційними проектами типу самокерованих автомобілів, інтернету через повітряні кулі, окулярів доповненої реальності тощо. Окрім цього, вона активно опановує галузь охорони здоров’я, щоб хвороби можна було лікувати до їхньої появи.

Серед проектів Google у медичній галузі вже контактні лінзи для виявлення діабету та фітнес-трекери з будь-якого смартфона Android. Нещодавно до них приєднався ще один – наночастки для стеження за здоров’ям. Вони мають спростити медичну діагностику, оскільки постійно відслідковуватимуть стан користувача та дозволять відмовитися від лабораторних тестів. Останні можуть бути дорогими та потребувати багато часу на виконання.

Основу цих наночасток складе оксид заліза – магнітний матеріал, завдяки чому їх можна групувати в браслеті. Це ядро покривають різноманітними матеріалами залежно від завдань. Завдяки цьому вони зможуть виявляти майже все, від рівня натрію в крові до наявності ракових клітин.

Фізичний розмір таких часток буде в межах від 1 до 100 нанометрів – це менше за вірус ВІЛ, проте більше за молекулу води. У порівнянні з червоними кров’яними тілами, які переносять кисень у крові, вони менше у 2000 разів.

Завдяки таким малим розмірам ці наночастки зможуть мандрувати в будь-який куточок тіла. Однак це може бути не лише корисним, але й приносити певні проблеми. Наприклад, при потраплянні в легені чи мозок вони можуть викликати запалення та неврологічні збої.

У Google кажуть, що їхніх наночасток це не стосується і вони безпечні для людини. А дані про небезпеку отримували від тих, хто випадково вдихав промислові наночастки. Рішення від Google виходитиме з організму природним шляхом – через шлунок. А до того ними можна маніпулювати за допомогою магнітів у носимому на зап’ястку браслеті.

Навіщо Google діагностика

Браслет з наночастками – це лише частина загального плану, над яким працюють фахівці з лабораторії Google X. Улітку цього року вони оголосили про свою спробу з’ясувати, що таке абсолютно здорова людина.

«Люди звикли думати, що здоров’я та хвороба – це окремі стани, оскільки вони відчуваються по-різному. Ми раптово відчуваємо серцевий напад або дізнаємося про рак, – стверджує прес-реліз Google. – Однак у реальності хімія тіла змінюється плавно, і тому перехід від здорового стану до хворого відбувається поступово. Ми лише спостерігаємо симптоми, які при цьому з’являються».

У Google впевнені, що зміну параметрів тіла можна відслідкувати, якщо стежити за його найменшими компонентами – клітинами чи молекулами всередині них. Сьогодні наука ще не просунулася так далеко, і лікарі оперують симптомами, які наступають вже після розвитку хвороби. Якщо ж вміти визначати тенденцію до змін в організмі, тоді можна передбачати захворювання ще на тих стадіях, коли вони себе ніяк не проявляють. Експерти кажуть, що це може змінити всю медичну галузь та відкриває гігантський ринок.

Принцип роботи браслета Google з наночастками (помаранчеві цятки). Вони прикріпляються до ракових клітин (сірого кольору), а браслет з магнітами збирає їх в одній точці та дозволяє визначити їхню наявність на ранній стадії розвитку хвороби без дорогих лабораторних тестів

Здоров’я у браслеті майбутнього

Носимий гаджет з наночастками від Google знаходиться на дуже ранній стадії – не існує навіть перших прототипів. Зараз учені працюють над науковими основами його функціонування.

«У лабораторіях Google ми змогли створити наночастки, розфарбувати їх та довести, що з них можна складати корисні штучні системи, – розповідають розробники. – Для перевірки ми створили штучну руку з кровоносними судинами та намагаємося маніпулювати наночастками. У нас вже добре виходить зббирати їх в одному місці та виявляти їх. Окрім цього, нам вдалося досягти реакції лише на ракові клітини».

Представники Google кажуть, що не збираються приховувати розроблювані технології, оскільки їхня головна мета – побудова системи, що дозволяє зберегти здоров’я людини. Компанія ліцензує розробки та буде відкрита для співпраці з тими, хто поділяє такі цінності.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися