Неділя, 21 Квітня, 2024

Як Samsung змогла зігнути захисне скло екрана свого гнучкого телефона

Нещодавно Samsung продемонстрував прототип свого смартфона, який можна скласти навпіл. І одним з найпопулярніших запитань до новинки стало, як виробникові вдалося зігнути захисне скло для дисплея. Адже сучасне плоске скло тріскається навіть при невеликому згинанні.

У гнучкого Samsung F екран виконаний за технологією OLED, і без захисту залишати його не можна, оскільки подряпини швидко виведуть його з ладу. Як дізналися журналісти південнокорейського видання Etnews, захист у дисплея буде, і його надасть японська компанія Sumitomo Chemical.

Смартфон не використовуватиме скло, замість нього залучать прозору поліімідну плівку, яка здатна витримати численну кількість згинань без візуальних пошкоджень. Плівка буде наклеєна безпосередньо на екран OLED – сьогодні так само роблять зі склом. Використаний клей також є незвичним – він витримує розтягування в місці згину без пошкодження.

Гнучкий смартфон Samsung працює у двох режимах. Коли він закритий, він пропонує 4,6-дюймовий екран з роздільною здатністю 1960х840 і співвідношенням сторін 21:9. Його головне завдання – дати можливість без розгортання пристрою прийняти дзвінок, ввіскнути музику, переглянути короткий кліп, написати повідомлення. У розкритому стані смартфон пропонує екран на 7,3 дюйма з роздільною здатністю 2152х1536 точок і щільністю 420 ppi.

У Samsung називають такий тип гнучких екранів Infinity Flex Display. Донг Джин Ко каже, що розробка зайняла багато років і виявилася вкрай складною. Щоб дисплей згинався без поломок, інженери зробили його значно тоншим, ніж звичні AMOLED-екрани. Пристрій розрахований на кілька сотень тисяч циклів розгортання. Розробники кажуть, що Infinity Flex є найбільшим кроком у галузі технологій мобільних дисплеїв за останні 10 років.

Першим випущеним робочим смартфоном з гнучким екраном став гаджет китайського виробника Royole під назвою FlexPai. Цей пристрій має 7,8-дюймовий дисплей з роздільною здатністю 1920х1440. Ціна новинки складає близько $1300, а екран витримує 200 тисяч згинань-розгинань.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися