Як та чому знижуються ціни на смартфони в Україні: від новинки до застарілого

За перші півроку ціни на нові моделі знижуються на 15%, а через рік – на 30%. При цьому українці все частіше купують нові телефони, і з року в рік обирають дорожчі моделі. Наприклад, середній чек у категорії смартфонів і гаджетів за 5 місяців минулого року склав 2210 грн, а цього – вже 2332 грн. Ринок смартфонів сьогодні найбільш ємний і один з небагатьох, що демонструють позитивну динаміку, відзначають експерти UBR.

Як продаються смартфони

Зазвичай продажі новинки проходять у кілька етапів. Перший: купівлю здійснюють користувачі, які є фанатами лінійки (чекають оновлення пристрою), або ті, хто стежить за тенденціями ринку, і новинка підійшла їм за технічними і візуальними характеристиками. Другий етап: ціни на модель тільки починають знижуватися, але при цьому смартфон все ще вважається новинкою. Покупців втішає той факт, що можна заощадити, але і похвалитися перед друзями буде ще не пізно.

62188_20160622113210_576a4d0a0da3f[1]

«Сірий» або офіційний

Неофіційні смартфони будуть в Україні до того часу, поки в нашій країні не визнають міжнародні стандарти і не скасують правила внутрішньої сертифікації, вважають експерти. При цьому якоїсь принципової різниці між «сірою» трубкою й офіційною немає. Внутрішнє начиння у всіх смартфонів однакове. Зміна прошивки або оновлення теж ніяк не вплинуть на його роботу, якщо телефон перепрошивати на офіційну прошивку відповідного регіону.

Офіційно статистики щодо «сірих» та «білих» телефонів, а також даних про неофіційні трубки немає, існують лише припущення. Завозити «сірі» трубки імпортерів переконує ціна. Офіційний, незаблокований, з гарантією Apple iPhone 5S 16GB коштує в США 6000 грн ($239,99), в Україні – 8499 грн ($339,96). Заробіток на офіційній версії становить практично 42% без урахування вартості доставки.

Час розпродажу

Після появи якоїсь новинки роздрібні продавці, як правило, роблять серйозну націнку. Якщо модель вийшла вдалою, а споживачів заздалегідь «підготували» рекламою, то ціни на неї будуть дуже високими. Ще одна причина дорожнечі – невеликі поставки або наявність моделі тільки в одній торговій мережі. Прагнучи роздобути новинку, покупці багато переплачують за неї.

Коли ажіотаж спадає – зазвичай через місяць-два, – вартість телефона повертається до реальної величини. Потім, іноді навіть стрімко, починає знижуватися. Як швидко це падіння відчують покупці, залежить від популярності моделі. Чим менший попит, тим швидше падає вартість. За словами експертів, ціна на популярні моделі вже через місяць знижується на 7-10%. Потім «замерзає» на певний час, і як тільки модель знімається з виробництва, продавати її починають уже за собівартістю.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я