П’ятниця, 1 Березня, 2024

Apple M1, можливо, потіснили з п’єдесталу найкращого: його обганяє чип Micro Magic на архітектурі RISC-V

Компанія Apple заявила, що її процесор Apple M1 є найкращим у світі за продуктивністю на ват. Однак цей титул вже може забрати чип від Micro Magic на архітектурі RISC-V 64-bit. Розробники кажуть, що він випереджає чипи Apple M1 та Arm Cortex-A9.

risc-v

Архітектура RISC-V є дуже молодою порівняно з архітектурами Intel x86 та ARM, однак вона активно захоплює ринок. Адже її перевага – відкритість, що дозволяє виробникам гаджетів не залежати від виробників процесорів та володарів прав на архітектуру, таких як Intel, AMD, ARM, Qualcomm, Apple. Експерти прогнозують, що RISC-V дозволить створювати процесори так само вільно, як сьогодні створюються додатки.

Компанія Micro Magic знаходиться в Каліфорнії та спеціалізується на інструментах створення чипів. Її програмне забезпечення здатне в реальному часі відображати та редагувати дизайн чипа з понад трильйоном транзисторів. Це в десятки разів більше, ніж мають сучасні чипи: у Apple M1 16 млрд транзисторів, AMD Epyc Rome має 39,54 млрд (Intel перестала публікувати цю цифру для своїх останніх процесорів).

Micro Magic заснована в 1995 році, після цього її продали Juniper Networks за $260 млн, а в 2004 році вона відродилася з тим же ім’ям та засновниками – Марком Санторо та Лі Тавровом. Вони працювали у Sun Microsystems і очолювали команду розробників процесора  SPARC 300 МГц.

Micro Magic представила прототип комп’ютера Odroid з процесором RISC-V, який досяг частоти 5 ГГц і 13 000 балів у CoreMarks при робочій напрузі 1,1 Вольт. Одне ядро Micro Magic при напрузі 0,8 Вольт працює на 4,25 ГГц та має продуктивність 11 000 балів CoreMarks. При цьому споживання складає лише 0,2 Вт.

Порівняно з Apple M1 продуктивність Micro Magic виявилася в рази кращою. Чип M1 набирає близько 10 000 балів CoreMarks, чип Micro Magic – 55 000 балів CoreMarks. Топовий чип ARM Cortex-A9 демонструє 22 343 CoreMarks.

Чип M1 має вісім ядер і споживає близько 15 Вт на кожне ядро, тобто його продуктивність – менше 100 CoreMarks на ват. Чотириядерний ARM Cortex-A9 споживає по 5 Вт на ядро – 1112 CoreMarks на ват.

Розробники кажуть, що Micro Magic дозволяє реалізувати мобільний чип споживанням 5 Вт з 25 ядрами – недосяжна цифра в мобільній індустрії сьогодні.

За матеріалами: eetimes

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися