Понеділок, 4 Грудня, 2023

Як влаштуватись на роботу у Vodafone. Поради HR

HRРедакція TechToday попросила Надію Сіренко, директора з управління персоналом Vodafone Україна, розповісти, яким чином відбувається прийом на роботу в компанію, що вимагається від кандидата і яких помилок не варто допускати.

Перший результат залежить від самого кандидата, від грамотності його резюме і супровідного листа. Взаємна повага – це запорука успіху будь-якого резюме. Якщо ви хочете працювати в компанії, варто ознайомитись з її історією, подивитися сайт, вибрати вакансії, які вас цікавлять, зрозуміти, чи можлива співпраця на даному етапі, якщо ні, то запропонувати її на перспективу. Роботодавець оцінить серйозний підхід.

Адекватність, чіткість, лаконічність, достатність – це ті критерії, на які потрібно орієнтуватися при складанні резюме.

Ідеальне резюме в моєму розумінні має складатися максимум з 2 сторінок. Раджу додати короткий неформальний супровідний лист, у якому описати свою мотивацію. У резюме потрібно лаконічно і послідовно вказати професійну інформацію. Бажано перерахувати не тільки попередні місця роботи й обов’язки, а й вказати реалізовані проекти та досягнення.

Не потрібно вставляти в резюме фото – ми не обираємо співробітників за зовнішнім виглядом, ми ж не модельна агенція. До того ж досвід показує, що фото далеко не завжди відповідає дійсності.

Добре, коли в резюме є посилання на сторінки в соціальних мережах і сайти компаній, де ви працювали. Якщо компанія, в якій працював кандидат, не дуже велика, бажано розмістити посилання на її сайт, дати про неї більше інформації, щоб була можливість зрозуміти, яким досвідом та навичками володіє претендент. Не зайвим буде вказати свій профіль у LinkedIn.

Досвідчені кандидати іноді роблять два резюме. Одне коротке на одну сторінку, і до нього додається розгорнута версія резюме. Хочеш – дивись першу сторінку, хочеш – вивчай глибше.

Ми просимо кожного кандидата дати контакти людей, які можуть його порекомендувати. Для HR важливіші професійні рекомендації. Якщо на ринку про вас гарні відгуки – це плюс. Якщо погані – це великий мінус.

На мій погляд, неможливо визначити, що являє собою людина, переглядаючи її профіль у Facebook або «ВКонтакте». Наприклад, багато творчих особистостей мають досить лаконічний профіль у ФБ або ВК. Безпосередній керівник, який обирає кандидата у свій підрозділ, може звернути увагу на ваш профіль.

Багато співбесід ми проводимо віддалено. Skype, Viber, FaceTime, Facebook, Google Hangouts – будь-яким способом, зручним для кандидата.

Ми розміщуємо вакансії на своєму сайті, на hh.ua, work.ua, а також у соцмережах. Що стосується соцмереж, то більшість кандидатів приходить до нас із Facebook.

Мінімальна заробітна платня у Vodafone Україна становить 8 тис грн.

Залежно від посади здобувач проходить у нас 2-3 інтерв’ю. Перше проходить по телефону, друге – особисте спілкування з HR-фахівцем, третє – розмова з безпосереднім керівником. Буває, що керівник приєднується на етапі спілкування кандидата з HR.

Позиції високого рівня – це завжди відкритий конкурс. Наприклад, на посаду керівника з маркетингу ми запрошували 5-6 кандидатів до нас в офіс, і вони проводили цілий день у групових вправах.

Майбутнє HR певною мірою пов’язане зі штучним інтелектом. У зарубіжній HR-практиці пошуку та підбору персоналу вже використовуються програми, які дозволяють кандидатам пройти попереднє інтерв’ю віч-на-віч з комп’ютером. Подібні програми реагують на міміку, аналізують реакції людини, роблять висновки про щирість та правдивість відповідей.

Ця технологія має величезні перспективи. Зокрема, вона дозволяє уникнути расової або статевої дискримінації, а також надає можливість кандидатам пройти співбесіду в будь-який час, залежно від особистого графіку, самопочуття та навіть настрою людини. Ми плануємо випробувати цей підхід в Україні.

Читайте також: Ким би ти не був, будь IT-шником. Яких фахівців сьогодні потребує телеком-індустрія України.

Дмитро Костюк
Дмитро Костюк
Головний редактор TechToday. Працює в телеком-журналістиці з 2006 року.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися