Вівторок, 16 Липня, 2024

Стартап Air Ink зробив автомобільні вихлопи цінною сировиною

Може виявитися, що викиди автомобілів є корисним матеріалом. Так вважають у стартапі Air Ink, котрий робитиме чорнила для ручок з повітря. Складовими частинами будуть смог і частинки сажі, які генерують автомобілі.

Air Ink – це відгалуження індійської фірми Graviky Labs. У кожній ручці міститься сумарна кількість відходів, які виробляє машина за 30-50 хвилин роботи. Ідея виникла у засновників кілька років тому під час дискусії в медіалабораторії Массачусетського технологічного інституту. Останні роки колектив удосконалював технологію хімічного процесу, необхідного для отримання вуглецю з автомобільних вихлопів і переробки його на безпечне чорнило. «Ми жаліємося на забруднення повітря. Що, якби був спосіб захоплювати, очищувати та переробляти викиди на щось корисне?» – кажуть розробники.

air-ink

Як тільки продукт пройде сертифікацію, Air Ink почне виробляти свою продукцію для комерційного використання. Однак це буде не швидко, оскільки компанії потрібно буде довести, що в отриманих чорнилах є тільки вуглець і немає різних сторонніх домішок, які можуть становити небезпеку для здоров’я.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися