Четвер, 30 Травня, 2024

Які технічні музеї є в Києві

Історія розвитку технологій здається нудною тільки на папері. Познайомившись з нею наживо, можна відкрити для себе багато цікавого, і в Києві для цього є декілька відповідних місць.

З усього музейного розмаїття столиці виділяється п’ятірка музеїв, хоча, якщо враховувати профільні (наприклад, астрономії або авіації), їх значно більше. Ми вирішили розповісти тільки про ті, які мають до розвитку технологій безпосереднє відношення.

Державний політехнічний музей

Київський «Політех» – один з найстаріших вищих навчальних закладів країни, він почав роботу ще в XIX столітті. А його колекція експонатів справедливо вважається найбільшим університетським музеєм України і лідируючим технічним музеєм країни. У ньому можна дізнатися, як розвивалися телевізійні, комп’ютерні та радіотехнології, телефонія, фото, збройова та промислова техніка. Є й профільні напрямки.

Крім історії університету, експонати розповідають про те, як прогресувала техніка в авіації, мореплавстві, на залізничному транспорті та в космічній сфері. Окрему експозицію присвячено нашому знаменитому землякові Ігорю Сікорському, який став піонером вертольотобудування. Там є його фотографії, ранні патенти та напрацювання, а також моделі сконструйованих ним літальних апаратів.

Відвідати Державний політехнічний музей можна в робочі дні з 9:00 до 16 години за адресою: Проспект Перемоги, 37, корп. 6. Детальніше експозиції описані на сайті музею, там же є докладна інструкція проходу до нього.

Музей Київського метрополітену

Відвідавши Політехнічний музей, не забудьте зайти і в Музей метро. Тим більше, що розташовані вони зовсім поруч: познайомитися з історією та технічним оснащенням метрополітену можна за адресою: Проспект Перемоги, 35 (будівля, в якій знаходиться вхід на станцію «Політехнічний інститут»). У ньому можна дізнатися, які технології застосовувалися в метро з початку його роботи і завдяки чому їздять потяги, як працюють станції, що потрібно для підйому і спуску на них, по яких квитках і жетонах проходили в метро кияни впродовж півстоліття.

Коли ви будете планувати відвідування цього музею, зверніть увагу, що в нього незручний графік роботи: понеділок-середа, 15.00 – 17.00, вівторок-четвер 9.00-12.00, а інші дні – вихідні. Докладніше про нього можна дізнатися на відповідній сторінці Київського метрополітену.

«Експериментаніум»

Це один з найбільш незвичайних і цікавих музеїв Києва. Він позиціонується як науково-розважальний центр, де можна в захопливій формі дізнатися суть природних явищ і принципи роботи механіки і техніки. Незважаючи на те, що його цільова аудиторія – це школярі, цікаво там буде і дорослим. В «Експериментаніумі» є більше 250 різноманітних пристроїв, механізмів і машин, наприклад, маятник Максвелла, плазмова лампа Тесли, міст Леонардо да Вінчі, ящик Вуда й інші пристосування. Постійні експозиції присвячені молекулярній фізиці, електриці, механіці, оптиці й акустиці. Вони розкажуть відвідувачам про ті явища, з якими ми стикаємося щодня, але не часто замислюємося про них. У цьому музеї також відбуваються тематичні виставки. Зараз, наприклад, є стенди, присвячені механіці епохи Відродження і винаходам Ніколи Тесли.

Музей знаходиться на Подолі за адресою: вул. Верхній Вал, 2а. У нього є свій сайт, на якому можна ознайомитися з тим, що відбувається в «Експериментаніумі» на даний час, а також придбати квитки (ціни на них варіюються від 30 грн до 265 грн за «все включено»). Працює музей з 9:30 до 19:00 в будні дні, а на вихідні та свята – з 10:00 до 20:00.

Музей телебачення

За адресою Мельникова, 42, у знаменитому «Олівці» – будівлі Національної телекомпанії України, – знаходиться музей, присвячений одному з найбільш затребуваних технічних мистецтв – ТБ. Там можна дізнатися історію розвитку телемайстерності починаючи з 50-х років минулого століття. На експозиціях представлено різноманітні експонати – від лампових телевізорів з крихітними екранами до сучасних панелей. Крім цього, музей показує, як створюються сучасні телепередачі: з екскурсією можна побувати в телевізійних студіях, за режисерським і монтажним пультами і навіть в ролі справжнього оператора.

З більш детальною інформацією про Музей телебачення можна ознайомитися на його сторінці, а працює він з 10:00 до 17:00 в будні дні.

Музей грамзапису та старовинних музичних інструментів

Це зараз можна завантажувати музику в телефони, mp3-плеєри, комп’ютери та інші пристрої. Раніше збереження і відтворення звуку вимагало спеціальних умов і пристосувань, з якими можна ознайомитися в Музеї грамзапису. У звичному розумінні музеєм його назвати складно – вся експозиція розмістилася в одній з кімнат комунальної квартири за адресою: Хрещатик, 48. Колекцію зібрала киянка Віра Петрівна Тимошенко зі своїм сином, і ось вже 15 років вони показують її всім бажаючим. А подивитися (і головне – послухати) там є що: грамофони і патефони в робочому стані, раритетні, у тому числі дореволюційні, музичні записи та виступи політиків і коміків, записані на вініл.

Відвідати музей і дізнатися про життя меломанів минулих років можна з 10.00 до 17.00. Але оскільки це все-таки квартира, де живуть люди, свій візит краще узгодити заздалегідь за телефоном (044) 235-30-41.

 

2 КОМЕНТАРІ

  1. Памятаю, колись був у музеї КПІ, але вже не памятаю що саме там бачив :) Ще хочу в експериментаніум сходити

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися