Японський авіаперевізник пропонує літнім людям переселитися в робота і мандрувати в ньому

Робот телеприсутності з іменем Newme може передавати відео у роздільній здатності 2K

У Японії придумали, як дати літнім людям можливість не виходячи з дому особисто відвідувати інші куточки планети. Авіакомпанія All Nippon Airways пропонує для цього використовувати робота телеприсутності. Поки презентовано тестовий прототип, а фінальне розгортання сервісу має завершитися влітку 2020 року, коли проходитиме Олімпіада в Токіо.

Робот телеприсутності з іменем Newme може передавати відео у роздільній здатності 2K. Він також дозволяє користувачеві взаємодіяти з оточенням. Замовник цього робота, компанія ANA, планує до Олімпіади 2020 розгорнути 1000 машин Newme. Автором робота є лабораторія OhmniLabs.

«Розміщуючи світ на кінчиках ваших пальців, аватари відкривають нові можливості та допомагають трансформувати все – від бізнесу та освіти до охорони здоров’я та розваг», – каже президент ANA Шінья Катанозака.

Ідея використання роботів-аватарів у щоденному житті не нова – любителі фантастики пам’ятають схоже рішення у фільмі «Сурогати» 2009 року. У ньому люди також залишалися ізольованими у своїх домівках, а зі світом та суспільством взаємодіяли через роботів-аватарів. Головному герою, якого грає Брюс Вілліс, довелося вперше за багато років самому вийти зі своєї квартири, щоб розслідувати загадкові вбивства аватарів.

Робот Newme не такий жвавий та вправний, як сурогати в однойменному фільмі. Він виглядає, як планшет на палиці, яка прикріплена до платформи з колесами. Швидкість його пересування складає приблизно 2 км/год. Батареї вистачає на три години при зйомці в роздільній здатності 1080p resolution. Діагональ закріпленого на шарнірі планшета становить 10,1 дюйма.

Однак в ANA все одно планують відправляти цю машину в місця, які неможливо або небезпечно відвідувати людині, наприклад, океанське дно або Місяць. У компанії також шукають інші варіанти використання роботів телеприсутності, наприклад, пропонується з його допомогою повертати на виробництво професіоналів, які не можуть цього зробити у власному тілі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я