Понеділок, 24 Червня, 2024

Із iPhone зробили першу у світі мобільну генетичну лабораторію для аналізу ДНК

Науковці лабораторії Cold Spring Harbor перетворили смартфон Apple на першу у світі мобільну генетичну лабораторію. Аналізувати ДНК за допомогою iPhone допомагає спеціальний USB-адаптер та супутній додаток для нього. Автори кажуть, що з цим обладнанням можна отримати повноцінну генетичну лабораторію на долоні, що корисно для медиків, екологів та експертів інших галузей.

Генетичний матеріал безпосередньо оброблює гаджет ДНК-секвенсор MinION від компанії Oxford Nanopore. Аналіз отриманих даних виконує додаток iGenomics. Останній працює виключно на пристрої iOS і не потребує ноутбука чи комп’ютера.

«У той час як секвенсори стають дедалі меншими, немає технології, яка дозволяє аналізувати ДНК на мобільному пристрої. Більшість роботи виконується на великих серверних кластерах чи потужних комп’ютерах», – каже розробник додатку iGenomics Аспін Палатнік.

Мобільна генетична лабораторія також підтримує функцію AirDrop – її Apple розробила для локального пересилання даних. Це дозволяє обмінюватися інформацією в регіонах без інтернету.

iGenomics скоро може стати інструментом для космонавтів. «Є велика цікавість до секвенування ДНК у космосі. Я намагаюся розібратися, чи можемо ми доставити iGenomics туди», – каже Палатнік.

Розробники iGenomics кажуть, що алгоритми додатка можуть швидко помічати ДНК вірусів, наприклад, грипу, Зіка. Також вони можуть ідентифікувати мутації, які важливі для діагностики та лікування.

Найближчими роками смартфони також можуть отримати вбудований молекулярний сканер для визначення хімічного складу майже будь-яких предметів. Зацікавленість у впровадженні цієї технології висловив Qualcomm, який почав співпрацювати з розробником портативного молекулярного сканера для смартфонів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися