З вересня Google Play споживатиме більше трафіку та дратуватиме при виборі додатків

вбудована у відео реклама, за різними оцінками, є на 20-50% ефективнішою за традиційну

Доповнюючи свіжий редизайн магазину додатків для Android, Google готує новий сюрприз. У ньому залучають практику, яку впроваджують майже усі найбільші інтернет-сервіси. Така практика дозволяє збільшити доходи від реклами та залученння користувачів, однак на практиці виявляється досить дратівливою.

У вересні супроводжувальні відео в додатках при відкритті їхньої сторінки Google Play почнуть відтворюватися автоматично. Попередньо відомо, що ролики запускатимуться з вимкненим звуком. Невідомо, чи існуватиме опція для вимкнення автовідтворення.

У Google наказали всім програмістам до 1 листопада прибрати всі відео, в яких є вбудована реклама, і замінити їх на ролики без неї. Ті, хто не захоче міняти ролики, повинні будуть вимкнути монетизацію такої вбудованої реклами. До речі, вбудована у відео реклама, за різними оцінками, є на 20-50% ефективнішою за традиційну.

«Коли користувачі ходять у Google Play, ми хочемо, щоб вони бачили ваш додаток, а не чиюсь рекламу», – йдеться на офіційній сторінці Google. У Google Play Store усі відео розміщуються на платформі Google YouTube, і як більшість роликів на ній показують рекламу. Сервіс YouTube також узимку 2019 року активував опцію автоматичного відтворення роликів, але користувачі мають можливість вимкнути її. Опція з’явилася в додатку YouTube 14.31.50 для Android.

Головний конкурент Google за доходами від реклами – найбільша соцмережа планети Facebook – узимку 2013 року активував опцію автовідтворення відео, а у 2017 році додав автоматичний запуск зі звуком. Ролики вмикалися відразу, як тільки з’являлися на екрані користувача. У компанії говорили, що тестування функції показало, що аудиторія відноситься до автоматичного включення звуку позитивно.

Однак незалежні дослідження показують, що автозапуск дратує та псує враження від роботи із сервісом. Так вважають 71,2% опитаних у компанії Dejan Marketing респондентів.