Вівторок, 25 Червня, 2024

З’явився симулятор падіння астероїда на Землю

Ви коли-небудь замислювалися, що було б, якби астероїд, який убив динозаврів, врізався у ваш район? Нещодавно випущений веб-додаток Asteroid Launcher не може відповісти на це запитання, оскільки він не дозволяє вибрати такий великий астероїд. Але ви все одно можете отримати уявлення про те, наскільки неприємні ці космічні камені.

Створений програмістом Нілом Агарвалом сайт Asteroid Launcher (https://neal.fun/asteroid-launcher/) простий у використанні. Просто клацніть точку зіткнення, а потім виберіть тип астероїда, його розмір, швидкість удару та кут удару.

Після запуску ви отримаєте візуальне відображення того, наскільки сильно ви зіпсували своє місто. Наприклад, астероїд діаметром лише 30 метрів, який рухається «повільно» – 1200 км на годину – з кутом удару в п’ять градусів, зрівняє з землею кілька міських кварталів. Кратер мав би ширину близько 90 метрів, а сотні людей загинули б від ударної хвилі, яку він створив, і подальшого ураганного пориву вітру.

Окрім візуального відображення діаметра кратера на мапі симулятор також покаже, якої глибини буде кратер і наскільки потужним буде вибух в тротиловому еквіваленті. Ще симулятор повідомить, як часто відбуваються вибухи астероїдів такої ж потужності, як і в проведеній вами симуляції.

Окремі колонки також наведуть рівень впливу вогняного смерча, включаючи відстань від епіцентру, на якій спалахуватиме одяг на людях та загорятимуться дерева.

Ще симулятор покаже на якій відстані люди вмиратимуть від звукового удару, утвореного зіткненням. На мапі можна буде подивитися радіус, на якому звукова хвиля руйнуватиме будинки.

Останні дві колонки розкриють інформацію про смертоносний ураган та землетрус, які утворяться після зіткнення.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися