За десятиліття літій-іонні акумулятори стали дешевше на 88%

Підтримувати такий темп зростання в майбутньому буде складно.

Середня вартість батарей на базі літій-іонної технології за останній рік знизилася на 13%, а з 2010 року – впала майже на 88%. У 2020 році вартість такого накопичувача енергії склала $137 за кВт*год. 2010, підрахували у BloombergNEF. Таке зниження вартості відкриває шлях до побудови великих накопичувачів, які зможуть стати буфером, що компенсує переривчату роботу «зелених» джерел енергії.

Вартість літій-іонних батарей продовжить знижуватися і до 2024 року ціна складе $100 за кВт*год. Це приблизно той рівень, який зробить електромобілі конкуретними з машинами на базі рідкого палива. Сьогодні електроавтівки значно дорожчі і мають суттєві субсидії, щоб бути привабливими для користувачів.

Підписуйтесь на наш Telegram.

За прогнозами BloombergNEF, найближчими роками спостерігатиметься тенденція: при збільшенні глобальної ємності вироблених батарей удвічі їхня ціна падатиме на 18%.

Експерти відмічають, що цифри зниження вартості будуть високими, але прогрес в цій технології сповільнюється. Швидкість падіння вартості літій-іонних акумуляторів з 2010 по 2018 роки складала 19%. З 2018 по 2020 роки вартість знижувалася на 13%.

У BloombergNEF пояснюють сповільнення падіння ціни також великим масштабом індустрії батарей. З 2010 по 2020 роки індустрія зросла у 264 рази. Підтримувати такий темп зростання в майбутньому буде складно.

До 2030 року BloombergNEF прогнозує, що вартість кіловат-години ємності літій-іонних батарей впаде до $58. Ще за п’ять років ціна знизиться до $44. Такі цифри вже зроблять електромобілі цікавішими за машини на рідкому паливі. Також такий цінник може відкрити нові сфери використання літій-іонних батарей, які сьогодні економічно невигідні.