Захищений месенджер Signal навчився обходити блокування

Блокування додатків, сайтів і сервісів стає дедалі все більш поширеною практикою, особливо у надзвичайних ситуаціях, розповідає fornote. Так, після нещодавніх подій у Туреччині було заблоковано Tor та віртуальні приватні мережі VPN, а наприкінці грудня 2016 року в Єгипті та ОАЕ було заблоковано захищений месенджер Signal.

signal-encrypted-messenger

Його розробники підтвердили факт блокування і почали шукати способи їх обійти. І, здається, їм це вдалося: месенджер сам шукає обхід блокування, при цьому користувачеві не потрібно морочитися з VPN та іншими методами обходу. Вихід знайшовся, хоч поки він і надто витончений. Повідомлення Signal надсилаються як захищені HTTPS-запити до сайту www.google.com. Таким чином, відрізнити їх від звичайного пошукового запиту практично неможливо. І для блокування необхідно «забанити» весь Google. Однак поки що невідомо, як до такого ноу-хау може поставитися сама корпорація Google.

Розробники Signal – компанія Open Whisper Systems – не тільки застосували у своєму месенджері такий незвичний метод обходу цензури, а й виклали детальний опис нової функції в інтернет.